Aktualności  »  Akademie i Apele

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwy, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
Jasełka przygotowywane przez uczniów klas trzecich pod opieką wychowawców oraz Pani Katechetki.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa
Oglądaj zdjęcia na szkolnym Fb
Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie

11 listopada

Uczniowie naszej szkoły świętowali dziś 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji przygotowano koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod hasłem „ Dla Niepodległej”. W aranżacjach zaprezentowanych przez artystów z klas: Va, Vb, VIIa oraz VIIb znalazły się zarówno te dobrze znane tradycyjne pieśni legionowe jak i współczesne utwory patriotyczne. Uczniowie klasy IV c wystąpili w okolicznościowych utworach poetyckich. Nie mogło również zabraknąć wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Odświętne stroje uczniów, barwy narodowe i podniosła atmosfera podkreślały wagę dzisiejszego spotkania, które przypominało o dorobku minionych pokoleń, o miłości i przywiązaniu do własnej Ojczyzny.

Konstytucja 3 maja

28 kwietnia, w przededniu 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęta się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dzieci z Oddziału „0”, zaprezentowały się w układzie choreograficznym z flagami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie z klas: IV b, VI a, VI b oraz VIII a, którzy w pięknych strofach oraz pieśniach i piosenkach patriotycznych przybliżyli historię Świąt Majowych, a w szczególności znaczenie i okoliczności uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Więcej zdjęć na szkolnej stronie FB

Jasełka 2022

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek. 20 grudnia 2022 r. uczniowie wystawili tradycyjne jasełka pt. „Bóg się rodzi”. W pięknych kostiumach oraz zimowej scenografii, ocieplonej światłem palących się świec, odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego, co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się świąt. W finale uczniowie najmłodszych klas wykonali poloneza do melodii tytułowej kolędy „Bóg się rodzi”.

fb Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie

Niepodległa, 11 listopada.

"Jeszcze Polska nie zginęła''. Hymnem ,pieśniami patriotycznymi i wzniosłymi strofami o ojczyźnie, uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości.Tradycją stały się również galowe stroje naszych uczniów, kotyliony i pięknie udekorowane okna w barwach narodowych.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas 3a, 4b oraz 7a pod kierownictwem Pani Izabeli Szewczak oraz Pani Justyny Kalwarskiej, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Dekorację wykonała Pani Izabela Szczerba. Oprawa muzyczna uroczystości Pan Paweł Grzybczyk.
Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność nauczycielom za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków 😁
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi podczas wręczania przez Wicedyrektor szkoły Agnieszkę Jakubas Nagród Dyrektora.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie (więcej zdjęć na FB)

Źródło: .