Aktualności  »  Akademie i Apele

Dzień Edukacji Narodowej

„ Bo nauczyciel jest kapitanem co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Takie hasło przyświecało tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która w naszej szkole odbyła się 15 października. Uroczystość została przygotowana przez panie: Dorotę Majecką i Izabelę Szewczak, program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas II i IV. Złożyły się na niego wiersze i piosenki z dedykacją dla nauczycieli z naszej szkoły. Zwieńczeniem akademii była piosenka „Życzenia dla nauczyciela” w wykonaniu Antosi Sabat. Przy chóralnym „100 lat” wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi zostały wręczone kwiaty.

Ślubowanie pierwszych klas

5 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych  i pasowanie ich na ucznia. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Marta Zarzycka.  Jednak, aby to mogło mieć miejsce, pierwszoklasiści musieli zdać egzamin. Składał się on z kilku zadań m.in. zasady grzecznościowe, przygotowanie do zajęć, znajomość  obowiązków dyżurnego,  posiadane umiejętności – m.in. liczenie do 10. Wszystkie zadania kandydaci na uczniów zdali wyśmienicie za co otrzymali pamiątkowe medale. Ostatnim punktem, przed złożeniem przysięgi uczniowskiej, było wypicie napoju, który daje mądrość i odwagę. Nie było to łatwe – pierwszoklasiści jednak  doskonale sobie z tym poradzili, a należy nadmienić, że był to sok z cytryn z odrobiną miodu. Z pewnością w całym etapie kształcenia będą mieli bardzo wiele okazji, by udowodnić, że nie brakuje im odwagi wspartej mądrością. Część egzaminacyjna wraz z częścią artystyczną była prowadzona przez Julię Szyrmer kl.8a i Adriana Kot kl.8b, wspierali ich uczniowie klasy 6a Alicja Wtorek, Igor Jarosz, Aleksandra Pawłowska oraz z kl.1a Antosia Sabat i z kl.5a Zofia Lipińska. Nad całością czuwały wychowawczynie pierwszoklasistów – p. Małgorzata Sędek i p. Klaudia Sabat. W tych radosnych chwilach, choć stresem przeplecionych, najmłodszym uczniom szkoły towarzyszyli licznie przybyli najbliżsi: babcie, dziadkowie i rodzice. Były też upominki z okazji tego pierwszego najważniejszego dnia w szkole – pani dyrektor wręczyła pierwszy szkolny dokument legitymacje szkolne, p. Dorota Majecka, jako opiekun SKO, książeczki, by mądrze gospodarowali tzw. kieszonkowymi, rodzice  z klasy 1a swym dzieciom ofiarowali Słowniki ortograficzne, rodzice klasy 1b imienne kubki z hasłem „Jestem już uczennicą / uczniem”, natomiast przedstawiciele SU po złożeniu pierwszoklasistom życzeń, wręczyli im rożki obfitości. Podczas tej samej uroczystość do grona społeczności SP nr 5 zostali także przyjęte dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczyście ubrani byli przez panią dyrektor pasowani, a z rąk swej pani, Doroty Czajor, otrzymały dyplomy, rodzice natomiast obdarzyli ich słodyczami. DROGIE PRZEDSZKOLAKI I DROGIE PIERWSZAKI - ŻYCZYMY WAM SAMYCH RADOSNYCH CHWIL W SZKOLE.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 5 października odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Tego zaszczytnego aktu dokonała Pani dyrektor Marta Zarzycka.

„Wspaniałych rodziców mam!”

„Wspaniałych rodziców mam!” to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Matki i Ojca.

 

Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Uczniowie klasy pierwszej, czwartej, piątej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie połączyli te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Z tej okazji 25 maja zorganizowaliśmy Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Naszych Rodziców.

W godzinach przedpołudniowych odbyła się akademia dla uczniów naszej szkoły, a po południu zaproszone mamy i tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanym przez nich pod kierunkiem nauczycieli montażu słowno-muzycznym.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom przygotowanych przez uczniów życzeń i upominków. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich rodziców na słodki poczęstunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni
 i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony.

Program przygotowały: Dorota Majecka, Dorota Czajor, Małgorzata Sędek.

„Przyszła wiosna, a z nią pora wielkanocna”

„Przyszła wiosna, a z nią pora wielkanocna” - pod takim tytułem w dniu 23 marca uczniowie klasy 1 A pod opieką Pani Doroty Majeckiej i Pani Małgorzaty Sędek przygotowali Apel wiosenno - wielkanocny dla dzieci z Przedszkola nr 3
w Jędrzejowie.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie po raz kolejny udowodnili, że mają wiele talentów. Na scenie królowała Pani Wiosna w towarzystwie biedroneczki, pszczółki, kwiatów, motylków, wiewióreczek, kurczaczków, zajączków, pisanek i małego baranka. Mali aktorzy śpiewali piosenki i recytowali wiersze, dziewczęta zatańczyły „Walc kwiatów” do muzyki Piotra Czajkowskiego, a całości dopełniły bajeczne kostiumy oraz piękna dekoracja. Wiele radości sprawiły przedszkolakom prezenty od wielkanocnego zajączka.

W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych,  przedstawienie zostało zaprezentowane również rodzicom pierwszaków.

Uczniowie bardzo radośnie i kolorowo powitali wiosnę, jak również wprowadzili wspaniały przedświąteczny klimat. Zdjęcia

 

Informacja: Pani Dorota Majecka

Jasełka dla naszych uczniów

                                                                                                                                     W naszej szkole jak co roku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W jasełkach wzięli udział uczniowie zarówno z klas podstawowych jak i gimnazjalnych. W tym roku jasełka były wyjątkowe, zawierały wspaniały repertuar wokalno muzyczny, kolędy i pastorałki, na scenie cały czas można było podziwiać przepiękne układy taneczne oraz niesamowitą historię pewnej rodziny. Na zakończenie zostały złożone życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Jasełka przygotowała pani Małgorzata Sędek z pomocą pana Ryszarda Skrzypca. Serdecznie dziękujemy publiczności za nagrodzenie aktorów brawami. 

Tekst przygotowała: Julka Zabojszcza

Pozycji 10, jesteś na stronie 1/2 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie