Aktualności  »  Konkursy

”Niepodległa, niepokorna”

7 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa, niepokorna..." zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego oraz biblioteki szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy l-lll, klasy Vll-Vlll i lll klasy gimnazjum. 28 uczestników recytowało wiersze wybitnych polskich poetów. Jury w składzie: pani Ewa Fortunka kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Jędrzejowie, pani Grażyna Ślusarek redaktor naczelna Gazety Jędrzejowskiej, pan Marcin Piszczek burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów, pan Maciej Przypkowski wieloletni dyrektor Muzeum Zegarów Słonecznych, pani Marta Zarzycka dyrektor SP nr 5 i pani Agnieszka Jakubas wicedyrektor SP nr 5 przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas l-lll
I miejsce- Eryk Nemś kl.1a
II miejsce -Bartłomiej Pasteczka kl.1b i
Antonina Sabat kl. 2a
III miejsce -Kot Alicja kl.1b

w kategorii klas IV-VI
I miejsce -Jakub Wendelski kl.6a
II miejsce -Zofia Lipińska kl.5a
III miejsce -Martyna Ptak kl.6a

w kategorii klas VII-VIII I III Gimnazjum
I miejsce -Nina Krzysztofik kl.3b
II miejsce -Aleksandra Wydrych kl.8a
III miejsce Karol Belicki kl.3b

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami. Nina Krzysztofik i Jakub Wendelski będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Strofy dla Niepodległej" ,który odbędzie się 21 listopada w SP w Podchojnach.

Wielkie brawa dla zwycięzców i gratulacje dla wszystkich uczestników!

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zatytułowanym ,,Ja Europejczyk” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jędrzejowie.

W konkursie przeprowadzonym przy użyciu platformy E – Learningowej Moodle mogły brać udział drużyny ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: 1. Łochowski Marcin – jako kapitan, 2. Adamus Jakub oraz 3. Sęk Radosław - zwyciężyła zajmując I miejsce.

konkurs ”Eko - Planeta”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. W kategorii praca indywidualna wyróżnienie otrzymali: Michał Wtorek  z kl. VII a, Iga Witkowska z kl. VII a, Agnieszka Blicharska z kl. II a, Julia Chrzanowska z kl. III b, Julia Jarosińska z kl. III b. W kategorii test ekologiczny najwyższy wynik, a tym samym wyróżnienie uzyskała Maria Salwa z kl. II a.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”, który odbył się 23 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi. W kategorii wiekowej - szkoła podstawowa najwyższy wynik – 24. miejsce w kraju uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VII a, w kategorii wiekowej -  gimnazjum najwyższy wynik  - 36. miejsce w kraju uzyskała Klaudia Ciosk z kl. III d. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy udziału i uzyskanych wysokich miejsc.

Szkoła nasza po raz kolejny zorganizowała akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zebrano dużą ilość karmy dla psów, akcesoria w postaci smyczy, zabawek, koców i innej zużytej odzieży. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i dar serca.

Przekazała: p. Anna Olszewska

Dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla Niepodległej

W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nauczyciele plastyki i historii zorganizowali konkurs na plakat „ Dla Niepodległej’’. Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wykonali prawie 100 plakatów. Pomimo ograniczonej kolorystyki, uczniowie wykazali się w swoich pracach dużą pomysłowością w wykorzystaniu symboliki narodowej. Najlepsze prace zostały wysoko ocenione przez nauczycieli plastyki, a prawie wszystkie są eksponowane na korytarzach szkolnych w SP 5.

Wyniki II etapu IX Konkursu

Tydzień języków obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

( dla uczniów gimnazjum)

21.05 - 25. 05 2018

- 21. 05 ( poniedziałek, 7 godzina lekcyjna) – Konkurs gramatyczny

dla klas II ( p. A Jakubas)

- 22. 05 ( wtorek, 1 godzina lekcyjna) Konkurs tłumaczeniowy

dla klas III ( p. M Kot)

- 23. 05 ( środa, 3 godzina lekcyjna) –  Konkurs czytanie

ze zrozumieniem dla klas II i III ( p. A Dorobczyńska)

- 25. 05 ( piątek, 5 godzina lekcyjna)  – Konkurs „ Jaka to melodia”-

znajomość piosenek brytyjskich i amerykańskich

dla klas II i III ( p. I Sobczyk)

Język niemiecki

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o krajach DACHL

dla klas II ( p. E Woźniak)

Język rosyjski

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o Rosji dla klas II ( p. E Woźniak)

ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW PROSIMY O ZAPISY

DO NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH