Aktualności  »  Konkursy

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zatytułowanym ,,Ja Europejczyk” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jędrzejowie.

W konkursie przeprowadzonym przy użyciu platformy E – Learningowej Moodle mogły brać udział drużyny ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: 1. Łochowski Marcin – jako kapitan, 2. Adamus Jakub oraz 3. Sęk Radosław - zwyciężyła zajmując I miejsce.

konkurs ”Eko - Planeta”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. W kategorii praca indywidualna wyróżnienie otrzymali: Michał Wtorek  z kl. VII a, Iga Witkowska z kl. VII a, Agnieszka Blicharska z kl. II a, Julia Chrzanowska z kl. III b, Julia Jarosińska z kl. III b. W kategorii test ekologiczny najwyższy wynik, a tym samym wyróżnienie uzyskała Maria Salwa z kl. II a.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”, który odbył się 23 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi. W kategorii wiekowej - szkoła podstawowa najwyższy wynik – 24. miejsce w kraju uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VII a, w kategorii wiekowej -  gimnazjum najwyższy wynik  - 36. miejsce w kraju uzyskała Klaudia Ciosk z kl. III d. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy udziału i uzyskanych wysokich miejsc.

Szkoła nasza po raz kolejny zorganizowała akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zebrano dużą ilość karmy dla psów, akcesoria w postaci smyczy, zabawek, koców i innej zużytej odzieży. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i dar serca.

Przekazała: p. Anna Olszewska

Dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla Niepodległej

W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nauczyciele plastyki i historii zorganizowali konkurs na plakat „ Dla Niepodległej’’. Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wykonali prawie 100 plakatów. Pomimo ograniczonej kolorystyki, uczniowie wykazali się w swoich pracach dużą pomysłowością w wykorzystaniu symboliki narodowej. Najlepsze prace zostały wysoko ocenione przez nauczycieli plastyki, a prawie wszystkie są eksponowane na korytarzach szkolnych w SP 5.

Wyniki II etapu IX Konkursu

Tydzień języków obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

( dla uczniów gimnazjum)

21.05 - 25. 05 2018

- 21. 05 ( poniedziałek, 7 godzina lekcyjna) – Konkurs gramatyczny

dla klas II ( p. A Jakubas)

- 22. 05 ( wtorek, 1 godzina lekcyjna) Konkurs tłumaczeniowy

dla klas III ( p. M Kot)

- 23. 05 ( środa, 3 godzina lekcyjna) –  Konkurs czytanie

ze zrozumieniem dla klas II i III ( p. A Dorobczyńska)

- 25. 05 ( piątek, 5 godzina lekcyjna)  – Konkurs „ Jaka to melodia”-

znajomość piosenek brytyjskich i amerykańskich

dla klas II i III ( p. I Sobczyk)

Język niemiecki

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o krajach DACHL

dla klas II ( p. E Woźniak)

Język rosyjski

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o Rosji dla klas II ( p. E Woźniak)

ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW PROSIMY O ZAPISY

DO NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

Konkurs historyczno – plastyczny

Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych wykonali plakaty upamiętniające rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Polsce. Nauczyciele oceniający prace za najlepsze uznali plakaty wykonane przez Agnieszką Blicharską z kl. 2a, Paulinę Polak z kl. 3 a, i pracę Michała Wtorka z kl. VII a.Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami przez nauczycieli historia i plastyka.