Aktualności  »  Konkursy

Konkurs ”Śniadanie daje moc”

Dnia 28.11.2019r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w spotkaniu na stołówce szkolnej pt."Śniadanie daje moc", na którym poznały piramidę zdrowego żywienia.
Dzieci same szykowały zdrowe, z wykorzystaniem samych warzyw kanapki oraz szaszłyki owocowe. Przedszkolaki wiedząc już, że prawidłowe odżywianie jest warunkiem dobrego zdrowia i aktywności fizycznej wszystkie pyszności, które samodzielnie przygotowały, z dużym apetytem skonsumowłay.

 


Konkurs Piosenki Dziecięcej z „Piaskiem”

W dniu 14 maja  uczennica klasy II SP nr 5 w Jędrzejowie Antonina Sabat wzięła udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Łysakowie, a odbywał się on Centrum Kultury w Jędrzejowie. W jury zasiadały wybitne osobistości świata sztuki, w tym znany piosenkarz Andrzej Piaseczny „Piasek”. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody i statuetki.


czytaj więcej

IV Konkurs pisania piórem

 

Już po raz drugi Sara Jeżewska – uczennica klasy 2 A Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie 7 maja 2019 r.  uczestniczyła w finale IV Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania Piórem zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Potoku. W konkursie tym Sara miała za zadanie pięknie przepisać fragment wiersza Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” oraz wybrany fragment Pisma Świętego. Właśnie za ten pięknie przepisany tekst nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową.
Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu był wykład ojców cystersów Marka Żychowskiego i Jana Strumiłowskiego z Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Ojciec Marek w ciekawej formie opowiadał o pisaniu ksiąg w dawnych czasach, jak długo i w jaki sposób takie książki pisano – zwracając uwagę na fakt, że często pisano je całe życie i na stojąco. Zaprezentował on również zgromadzonym księgę, której okładki wykonano z deseczek, a zamknięcie z metalowej klamry. Natomiast ojciec Jan przybliżył dzieciom sztukę iluminacji, czyli ozdabiania ksiąg rysunkami. Opowiadał o barwnikach i sposobach ich nakładania. Zgromadzeni dowiedzieli się, że połączenie barwnika, jaja kurzego i wina powoduje, iż rysunki zachowują swoje barwy przez setki lat. Ojciec Jan Strumiłowski przybliżył też dzieciom sztukę malowania ikon. Objaśnił, że ikony ze względu na ich bogatą symbolikę można czytać. Było to  wyjątkowe doświadczenie.

czytaj więcej

”Niepodległa, niepokorna”

7 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa, niepokorna..." zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego oraz biblioteki szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy l-lll, klasy Vll-Vlll i lll klasy gimnazjum. 28 uczestników recytowało wiersze wybitnych polskich poetów. Jury w składzie: pani Ewa Fortunka kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Jędrzejowie, pani Grażyna Ślusarek redaktor naczelna Gazety Jędrzejowskiej, pan Marcin Piszczek burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów, pan Maciej Przypkowski wieloletni dyrektor Muzeum Zegarów Słonecznych, pani Marta Zarzycka dyrektor SP nr 5 i pani Agnieszka Jakubas wicedyrektor SP nr 5 przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas l-lll 
I miejsce- Eryk Nemś kl.1a
II miejsce -Bartłomiej Pasteczka kl.1b i 
Antonina Sabat kl. 2a
III miejsce -Kot Alicja kl.1b

w kategorii klas IV-VI
I miejsce -Jakub Wendelski kl.6a
II miejsce -Zofia Lipińska kl.5a
III miejsce -Martyna Ptak kl.6a

w kategorii klas VII-VIII I III Gimnazjum 
I miejsce -Nina Krzysztofik kl.3b
II miejsce -Aleksandra Wydrych kl.8a
III miejsce Karol Belicki kl.3b

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami. Nina Krzysztofik i Jakub Wendelski będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Strofy dla Niepodległej" ,który odbędzie się 21 listopada w SP w Podchojnach.

Wielkie brawa dla zwycięzców i gratulacje dla wszystkich uczestników! 

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zatytułowanym ,,Ja Europejczyk” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jędrzejowie.

W konkursie przeprowadzonym przy użyciu platformy E – Learningowej Moodle mogły brać udział drużyny ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: 1. Łochowski Marcin – jako kapitan, 2. Adamus Jakub oraz 3. Sęk Radosław - zwyciężyła zajmując I miejsce.

konkurs ”Eko - Planeta”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. W kategorii praca indywidualna wyróżnienie otrzymali: Michał Wtorek  z kl. VII a, Iga Witkowska z kl. VII a, Agnieszka Blicharska z kl. II a, Julia Chrzanowska z kl. III b, Julia Jarosińska z kl. III b. W kategorii test ekologiczny najwyższy wynik, a tym samym wyróżnienie uzyskała Maria Salwa z kl. II a.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”, który odbył się 23 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi. W kategorii wiekowej - szkoła podstawowa najwyższy wynik – 24. miejsce w kraju uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VII a, w kategorii wiekowej -  gimnazjum najwyższy wynik  - 36. miejsce w kraju uzyskała Klaudia Ciosk z kl. III d. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy udziału i uzyskanych wysokich miejsc.

Szkoła nasza po raz kolejny zorganizowała akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zebrano dużą ilość karmy dla psów, akcesoria w postaci smyczy, zabawek, koców i innej zużytej odzieży. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i dar serca.

Przekazała: p. Anna Olszewska

Pozycji 18, jesteś na stronie 1/3 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie