text_increase text_decrease contrast

Aktualności  »  Konkursy

”Bezpieczny Jędrzejów” - konkurs plastyczny. Sukces naszych dziewczyn!

W dniu 15.12.2022 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny na plakat promujący projekt: „Bezpieczny Jędrzejów – monitorowanie przestrzeni publicznej". Konkurs zorganizowany przez Urzad Miasta w Jedrzejowie. Komisja oceniała prace plastyczne 19 uczniów z 4 szkół miejskich.

Ostatecznie decyzją Komisji Konkursowej zwyciężyła praca Katarzyny Kurkowskiej z kl. 8a.

Wyróżnienie otrzymała praca Alicji Jałochy z kl. 6a

Prace ocenione zostały wg następujących kryteriów:

-zgodność pracy z tematem konkursu

-oryginalność i pomysłowość wykonanej pracy

-walory artystyczne, takie jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

Autorami najlepszych prac na etapie szkolnym byli: Antonina Sabat, Alicja Jałocha, Katarzyna Kurkowska, Wiktoria Adamiec i Maciej Rosiński . Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie.

 

Obydwie zwycięskie prace będą promowały projekt: „Bezpieczny Jędrzejów – monitorowanie przestrzeni publicznej".

 

Wielkie gratulacje dla dziewczyn, brawo.

 Tabliczka mnożenia

W pierwszy piątek października w Szkole Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna. W celu zachęcenia do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs na Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 

 

Mistrzami tabliczki mnożenia zostali:

Kl. 4a

Bartosz Oliwia

Dziopa Damian

Dziób Krystian

Felis Joanna

Molenda Martyna

Polak Katarzyna

Kl. 4b

Jędrasik Jakub

Mazurkiewicz Antoni

Radgowska Nina

Witasik Alicja

Zajdler Zuzanna

Kl.5a Cygan Igor

Pańtak Klaudia

Rzepecki Seweryn

Walnik Anna

Kl.5b

Chrzanowska Kalina

Kl. 6a

Adamiec Wiktora

Jeżewska Sara

Kl. 6b

Makuła Kacper

Kl. 8a

Loranty Maja

Więckowska Justyna

Walczyńska Łucja

Konkurs przeprowadziły: Małgorzata Lech Sajtyna i Beata Pełka

Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Konkurs ”Śniadanie daje moc”

Dnia 28.11.2019r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w spotkaniu na stołówce szkolnej pt."Śniadanie daje moc", na którym poznały piramidę zdrowego żywienia.
Dzieci same szykowały zdrowe, z wykorzystaniem samych warzyw kanapki oraz szaszłyki owocowe. Przedszkolaki wiedząc już, że prawidłowe odżywianie jest warunkiem dobrego zdrowia i aktywności fizycznej wszystkie pyszności, które samodzielnie przygotowały, z dużym apetytem skonsumowłay.

 


Konkurs Piosenki Dziecięcej z „Piaskiem”

W dniu 14 maja  uczennica klasy II SP nr 5 w Jędrzejowie Antonina Sabat wzięła udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Łysakowie, a odbywał się on Centrum Kultury w Jędrzejowie. W jury zasiadały wybitne osobistości świata sztuki, w tym znany piosenkarz Andrzej Piaseczny „Piasek”. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody i statuetki.


czytaj więcej

IV Konkurs pisania piórem

 

Już po raz drugi Sara Jeżewska – uczennica klasy 2 A Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie 7 maja 2019 r.  uczestniczyła w finale IV Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania Piórem zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Potoku. W konkursie tym Sara miała za zadanie pięknie przepisać fragment wiersza Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” oraz wybrany fragment Pisma Świętego. Właśnie za ten pięknie przepisany tekst nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową.
Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu był wykład ojców cystersów Marka Żychowskiego i Jana Strumiłowskiego z Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Ojciec Marek w ciekawej formie opowiadał o pisaniu ksiąg w dawnych czasach, jak długo i w jaki sposób takie książki pisano – zwracając uwagę na fakt, że często pisano je całe życie i na stojąco. Zaprezentował on również zgromadzonym księgę, której okładki wykonano z deseczek, a zamknięcie z metalowej klamry. Natomiast ojciec Jan przybliżył dzieciom sztukę iluminacji, czyli ozdabiania ksiąg rysunkami. Opowiadał o barwnikach i sposobach ich nakładania. Zgromadzeni dowiedzieli się, że połączenie barwnika, jaja kurzego i wina powoduje, iż rysunki zachowują swoje barwy przez setki lat. Ojciec Jan Strumiłowski przybliżył też dzieciom sztukę malowania ikon. Objaśnił, że ikony ze względu na ich bogatą symbolikę można czytać. Było to  wyjątkowe doświadczenie.

czytaj więcej
Pozycji 21, jesteś na stronie 1/4 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie