text_increase text_decrease contrast

Aktualności  »  Wolontariat

Pola Nadziei

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie przystąpili do kolejnej edycji akcji Pola Nadziei.

Program został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care
w Wielkiej Brytanii. Jego ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie.
Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym
z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji “Pól Nadziei”. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “Pola nadziei”. 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja MCCC.
              Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.

24.10. 2018 r. wolontariusze naszej szkoły wraz z panią Ewą Wojciechowicz, koordynatorem akcji pola Nadziei i jednocześnie pracownikiem Hospicjum w Miechowie posadzili sadzonki żonkili na szkolnym poletku. Wiosną uczniowie SP NR 5 wezmą udział w kweście na rzecz ww Hospicjum. Pomagajmy!

WOŚP

Rusza WOŚP

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a nasi wolontariusze już gotowi do niesienia pomocy.

”Kartka dla bohatera”

W ramach ogólnopolskiej akcji "Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera" oprócz zbiórki żywności uczniowie z naszej szkoły wykonali na zajęciach artystycznychi piękne kartki świateczne, które zostaną przekazane kombatantom wraz z żywnością i artykułami chemicznymi. Prezentowane karty świąteczne zostały wykonane na zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Izabelę Szczerbę. Talentów u nas nie brakuje. 

Pozycji 3, jesteś na stronie 1/1

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie