Aktualności  »  Wolontariat

WOŚP

Rusza WOŚP

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a nasi wolontariusze już gotowi do niesienia pomocy.

”Kartka dla bohatera”

W ramach ogólnopolskiej akcji "Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera" oprócz zbiórki żywności uczniowie z naszej szkoły wykonali na zajęciach artystycznychi piękne kartki świateczne, które zostaną przekazane kombatantom wraz z żywnością i artykułami chemicznymi. Prezentowane karty świąteczne zostały wykonane na zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Izabelę Szczerbę. Talentów u nas nie brakuje.

Pozycji 2, jesteś na stronie 1/1