Aktualności  »  Dla rodziców

Noc Bibliotek

W dniu 4 października, uczniowie klasy II B pod opieką pani wychowawczyni Małgorzaty Sędek i bibliotekarki Ewy Jóźwik wzięli udział w imprezie czytelniczej Noc Bibliotek, która odbyła się pod hasłem Znajdźmy Wspólny Język w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Na wstępie dzieci wzięły udział w zabawie wprowadzającej Mam serduszko i nazywam się…. Następnie pani kierownik biblioteki Jadwiga Sosnowska opowiedziała dzieciom, czym charakteryzuje się książka z gatunku kryminału, prezentując przy tym różne tytuły Agaty Christi, Artura Conan Doyla, a także książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”. Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak detektyw, przestępstwo, świadkowie zdarzenia, motyw, podejrzani, alibi, miejsce zbrodni, odciski palców. Następnie uczniowie z naszego Wolontariatu przeczytali dzieciom fragmenty kryminału Joanny Jagiełło pt. „Różowe babeczki”. Dzieciom czytali Natalia Grad, Wiktoria Krzysztofik, Mikołaj Prusiewicz i Wiktor Skorupka. Następnym elementem wspólnej zabawy były poszukiwania ukrytych babeczek – naklejek w różnych miejscach biblioteki. Dzieci, które znalazły ich najwięcej otrzymały upominek w postaci zielonego długopisu. Pani prowadząca spotkanie poczęstowała dzieci słodkimi babeczkami, a następnie zachęciła ich do wykonania ilustracji na temat tekstu wysłuchanej książeczki. Wszystkie dzieci rysowały ciasteczka – babeczki. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze zakładki do książek promujące czytelnictwo w ramach Nocy Bibliotek, a wolontariusze pamiątkowe dyplomy. Została także przygotowana wystawka z pracami naszych uczniów.


Witamy po wakacjach

Drodzy rodzice i uczniowie !

W poniedziałek, 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 8.00 w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Święta dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Po niej w szkole odbędzie się uroczyte rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20.

Zapraszamy.czytaj więcej

Życzenia na wakacje

   Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowskiczytaj więcej

Spotkanie z panem Zbigniewem Kasprzakiem

Z okazji 15 - lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Klub Europejczyka w Szkole Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie zorganizował spotkanie z artystą malarzem Ziemi Jędrzejowskiej p. Zbigniewem Kasprzakiem. Artysta opowiadał o ,, Podróżach po Europie " , a w drugiej części spotkania prowadził warsztaty malarskie dla młodzieży o tej samej tematyce.czytaj więcej

Dzień Matki w naszej szkole

Niech się święci Dzień Mamy i Dzień Taty!

 

W piątek 24 maja w naszej szkole miała miejsce niezwykle mila uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej, czwartej oraz dzieci z  oddizału przedszkolnego uczciły pięknym i wzruszającym programem artystycznym Dzień Matki i Dzień Ojca. Był to koncert płynący z serc dzieci, pełen miłości. Złożyły się na niego wiersze i piosenki. Na koniec  czekała rodziców mila niespodzianka. Ich pociechy wręczyły im zdjęcia ze swoimi podobiznami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Licznie przybyli rodzice nie kryli wzruszenia.

Program artystyczny przygotowały panie: Dorota Majecka, Klaudia Sabat, Małgorzata Sędek, Izabela Szewczak, Dorota Czajor i Anna Gwiazda.czytaj więcej

Spotkanie z wszystkimi rodzicami

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie informuje, że w dniu 20 maja 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas dotyczące bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły.

Prosimy o punktualne przybycie na spotkanie

Dyrekcja szkołyczytaj więcej

Pozycji 19, jesteś na stronie 1/4 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie