Aktualności  »  Dla rodziców

Informacja dla Rodziców !

Drodzy rodzice, informujemy, że od środy 24 kwietnia 2019 r. uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem zajęć.

Dyrekcja szkołyczytaj więcej

Ważne Informacje

Drodzy Rodzice !


Uprzejmie informujemy, że wszystkie egzaminy - gimnazjalne i ośmioklasisty w naszej szkole odbędą się zgodnie z wyznaczonym harmonogramem: 

Egzamin gimnazjalny

10.04 - egzamin humanistyczny

11.04 - egzamin matematyczno-przyrodniczy

12.04 - egzamin z języka obcego


Egzamin ósmoklasisty

  

15.04 - egzamin z języka polskiego

16.04 - egzamin z matematyki

17.04 - egzamin z języka obcego

 

Egzamin rozpoczyna się o godz 9.00. Uczniowie przychodzą na godz.8.00. Przypominamy o zabraniu ze sobą legitymacji szkolnej.

 

Dyrekcja szkoły

 czytaj więcej

Uwaga Rodzice !

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż na czas ewentualnego strajku nauczycieli w naszej szkole mającego się odbyć od dnia 08.04.2019 będzie zapewniona opieka nad wszystkimi uczniami, którzy będą przebywać na terenie szkoły.

Dyrekcja szkoły

Gość w przedszkolu

Nadszedł czas wiosny, wiec przyroda budzi się do życia. Budzą się też pszczoły, które zawsze były ważną i nieodłączną częścią ekosystemu, a obecnie ich życie jest zagrożone przez postępującą cywilizację. W związku z tym w naszym przedszkolu gościliśmy prezesa Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jędrzejowie pana Janusza Stanika. Dzieciaczki wysłuchały prelekcji o życiu pszczół, obejrzały różne przedmioty potrzebne do „produkcji” miodu, oraz degustowały miód. Po prelekcji dzieci robiły świeczki z wosku pszczelego, który otrzymaliśmy od zaproszonego gościa. Na koniec zajęcia malowały wesołą pszczółkę, utrwalając wiedzę o jej barwach.  Na spotkanie z panem pszczelarzem zaprosiliśmy również uczniów z klasy I a.czytaj więcej

Doradztwo zawodowe

POWIATOWY PUNKT DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO
Świętokrzyski Kurator Oświaty powołał na terenie województwa 24 Punkty Doradztwa Edukacyjno- Zawodowego, w ramach działań związanych z prowadzeniem szerokiej akcji informacyjno- doradczej dla rodziców (odnośnie wspierania rodziców w procesie doradczym) i ich dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Partnerami projektu Kuratora są: Izba Rzemieślnicza w Kielcach, Komenda Wojewódzka OHP, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Punt doradczy w powiecie jędrzejowskim znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Jędrzejowie
ul. Przypkowskiego 43
Oferta Punktu Doradztwa Edukacyjno- Zawodowego:
- możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych dla rodziców ( wskazówki dotyczące tego jak ma wspierać dziecko na drodze rozwoju zawodowego).
- możliwość przeprowadzenia indywidualnej porady i diagnozy i predyspozycji ucznia.
- uzyskanie informacji dotyczącej dalszego kształcenia dla dziecka.
- uzyskanie informacji  o zawodach przyszłości i aktualnych trendach na rynku pracy.
Indywidualnej porady doradczej udzielają doświadczeni doradcy zawodowi: Bożena Leksa (OHP), Agnieszka Jastrzębska, Beata Wojtachnio (PP-P).
Wizyta w Punkcie możliwa jest po wcześniejszym umówieniu pod numer telefonu: 41 386 24 01

(Sekretariat SP4 w Jędrzejowie).czytaj więcej

Nowinki z przedszkola

 

Bardzo lubimy bawić się  w naszym przedszkolu w teatr, przez co rozwijamy nasze zdolności teatralne. Często wcielamy się w role naszych bohaterów z bajek. Oglądamy różne przedstawienia wykorzystując kukiełki z naszego kącika teatralnego. Bajki, które wystawialiśmy to „ Czerwony kapturek”, „ Nowe szaty rycerza”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Brzydkie kaczątko”. Staramy się rozróżniać bohaterów pozytywnych i negatywnych. Może ktoś z nas kiedyś będzie aktorem, a kto to wie ...

 

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym - „Jędrzejów dawniej i dziś” , którego efektem miało być wykonanie albumu.
I miejsce zajął Wojtuś Goląb, a wyróżnienie otrzymała Klara Lendlewicz.
Dzieci dostały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy naszym małym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.


Dzieci z oddziału przedszkolnego gościły pana policjanta, który bardzo ciekawie opowiadał o odpowiedzialnej  i niebezpiecznej pracy w policji. Przedszkolaki zobaczyły różne policyjne gadżety, a na koniec wizyty otrzymały prezenty: malowanki, odblaski, krokomierze i breloczki.

Przekazały panie Dorota Czajor i Anna Gwiazda
czytaj więcej
Pozycji 13, jesteś na stronie 1/3 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie