Aktualności  »  Dla rodziców

Zabierz książkę do domu !

Akcja bookcrossingu dotarła do Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie

Bookcrossing, czyli uwalnianie, krążenie książek,
to idea nieodpłatnego przekazywania ich innym osobom.
Polega na zostawianiu książek w miejscach publicznych: parku, pociągu lub w miejscu specjalnie oznaczonym –
na stoliku bookcrossingowym.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, biblioteka szkolna zachęca
do wzięcia ze sobą wybranych przez Was książek, przeczytania i przekazania ich dalej.

Serdecznie zapraszamy.

Wieczór Walentynkowy

21 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się koncert walentynkowy dla rodziców  oraz zaproszonych gości pod tytułem MIŁOŚCI ZACZAROWANY ŚWIAT .Uroczystość otworzya pani dyrektor Marta Zarzycka, która powitała przybyłych gości. Za sprawą artystów

przenieśliśmy się do czasów, gdy o miłości śpiewali tacy artyści jak Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Aleksander Żabczyński oraz wielka gwiazda polskiej estrady Mieczysław Folgg. Chór szkolny i soliści, na tle romantycznej dekoracji, prezentowali piosenki sprzed lat przeplatane fragmentami poezji i prozy o miłości. Mogliśmy usłyszeć  m.in. piosenki : „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Każdemu wolno kochać”, „Na pierwszy znak”, „ taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Kunsztu koncertowi dodawały fragmenty filmów starego kina. Duże wrażenie zrobiły stroje artystów oraz nauczycieli  ubranych w stroje w stylu retro. Na zakończenie wieczoru wspólnie odśpiewano piosenkę finałową pt. „Złoty pierścionek”.

Koncert przygotowali uczniowie z klas V-VIII pod kierunkiem nauczycieli Beaty Gładysz, Jolanty Skrobich, Izabeli Szewczak, Ewy Małeckiej-Jóźwik, Małgorzaty Sędek i Elizy Ziębińskiej. Nagłośnieniem koncertu zajął się pan Janusz Polak.

Zapoznaj się - Klauzula informacyjna

Wycieczka do Krakowa

Dnia 14 stycznia br. uczniowie klas: 5 a, 6a i 6 b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Dwanaście prac Heraklesa” w Teatrze Groteska. Dzieci zobaczyły również wystawę malarstwa w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Ostatnim punktem programu był spacer po Rynku krakowskim. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Zaproszenie na Jasełka

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 5 w Jędrzejowie serdecznie  zapraszają  Rodziców  na Jasełka  Bożonarodzeniowe, które  odbędą  się  w dniu 8. 01. 2020 o godz. 17.00 w naszej szkole. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Szkolne Jasełka

Dzieci, aniołki i diabełki – czyli szkolne Jasełka, skrzydełka z tektury i pór, szaty z prześcieradła, do tego migoczące różki diabełków, postać Józefa i Maryji i małe zawiniątko w pieluszce, a także Trzej królowie. Bez tych elementów trudno wyobrazić sobie szkolne Jasełka.

W dniu 19 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczyste Jasełka, przygotowane przez panie: Jolantę Skrobich, Izabelę Szewczak, Małgorzatę Sędek i Klaudię Sabat. Wystąpiło w nich  kilkudziesięciu uczniów z różnych klas. Wiodącym tematem była oczywiście historia Narodzenia Pańskiego opowiedziana ustami małych aktorów, którzy wcielili się w charakterystyczne postacie biblijne. Całość  przeplatana była dźwiękami kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Wszędzie słychać było życzliwe rozmowy, śmiechy i życzenia. Zapanowała prawdziwa magia Świąt.