Aktualności  »  Biblioteka

”Książka zamiast smartfona”- wyniki konkursu

Dziś w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pt."Książka zamiast smartfona.Tak!" Jury konkursowe, w którym gościnnie prace oceniał pan Zbigniew Kasprzak, bardzo wysoko oceniło poziom nadesłanych prac, kóorych było aż 58 z różnych szkół z terenu miasta i gminy Jędrzejów. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów.

Pierwsze miejsce zdobyła praca Anny Felis z kl. IV a, a trzecie Karoliny Kłapci z kl. VI a, wyróżnienia zaś zdobyli Alicja Drej z kl. IV a, Mikołaj Więckowski z kl. IV b oraz Kacper Makuła i Maciej Rosiński z kl. VI b. Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy wraz z pamiątkowymi rysunkami autorstwa p. Zbigniewa Kasprzaka, przybory do rysowania, książki i pendrivy.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów plastycznych.

Konkurs Pisma Ręcznego - wyniki

Wczoraj, tj. 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Pisma Ręcznego.
W dobie e-maili, komunikatorów i telefonów komórkowych coraz rzadziej wykorzystujemy pismo ręczne. Do lamusa odchodzą też papierowe notesy i pamiętniki. W Dzień Pisma Ręcznego warto sobie o nim przypomnieć.
Pismo odręczne to nie tylko czynność polegająca na napisaniu długopisem czy piórem zdania
lub dłuższego tekstu. To nasza wizytówka, którą można porównać do odcisków palca. Jest wyjątkowa
i nie ma dwóch takich samych stylów pisma.
W Konkursie Pisma Ręcznego zorganizowanego przez Bibliotekę szkolną oraz nauczycieli j. polskiego wzięło udział 23. Uczniów z klas IV-VI.
Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas V-VI

I miejsce – Aleksander Koza kl. 5b
II miejsce – Sara Jeżewska kl. 6a
III miejsce – Maja Mikuszewska kl. 6b

W kategorii klas IV

I miejsce – Oliwia Bartosz kl. 4a
II miejsce – Alicja Witasik kl. 4b
III miejsce – Anna Felis kl. 4a

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy oraz życzymy wytrwałości w doskonaleniu pisma ręcznego.

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Biblioteka szkolna zachęca wszystkie dzieci do zapoznania się z treścią kalendarza związanego z nadchodzącymi  Świętami Bożego Narodzenia i wykorzystania choć części jego porad w przedświątecznym czasie. Kalendarz został zawieszony na holu szkolnym w postaci kolorowych kartek z zapisanymi zadaniami na każdy kolejny grudniowy dzień.

Życzymy miłej zabawy w zmaganiu się z zaproponowanymi wyzwaniami.

Konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy

23 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy, zorganizowany z okazji roku 2022 ogłoszonego Rokiem Jana Brzechwy pt."Spotkanie z poezją Jana Brzechwy".  W konkursie wzięli udział uczniowie chętni z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych, łącznie 25 uczniów.

Celem konkursu było zapoznanie i zainteresowanie dzieci poezją Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja i promowanie talentu uczniów w tym zakresie. Jury oceniające poziom przzygotowania uczniów po dłuższych rozważaniach postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Kacper Makuła kl. VI B

II miejsce – Gabriela Oleksiak kl. IV B

III miejsce – Katarzyna Zdradzisz kl. V A

Wyróżnienie – Nina Radgowska kl. IV B

Wyróżnienie – Antonina Sabat kl. VI A

Noc Bibliotek

W dniu 4 października uczniowie klas 4 a i 4 b obejrzeli  film pt. "To się musi powieść", wyświetlony w ramach 8. edycji akcji Noc Bibliotek. Link do tego filmu udostępniła nam Pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej, pani Jadwiga Sosnowska, która gościła w naszej szkole.

Dziś, 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji biblioteka szkolna wraz z nauczycielami języka polskiego zachęcili uczniów tych małych i dużych wraz z nauczycielami do wspólnego głośnego czytania wybranych utworów literackich.

Pragniemy zwrócić uwagę, że czytanie na głos dziecku służy pogłębianiu więzi między nim a czytającm, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i wypracowywania wartości moralnych, pomaga we wzbogacaniu języka i rozbudza w dziecku ciekawość otaczającym światem. Głośne czytanie ma duży wpływ na kształtowanie nawyku czytania i uważnego słuchania. Ma również działanie terapeutyczne i relaksujące.

Czytajmy więc książki !