Aktualności  »  Sprawy szkolne

szczeremu usmiechowi;

Radości w smutku

ludzkiej miłości

i nadziei na lepsze jutro

w chwilach niepokoju.

p. M. S.

Świątecznie u pierwszaków

U naszych pierwszaków już od dawna panuje świąteczna atmosfera. Jest pięknie ubrana choinka, prezenty i świątecznie ozdobione okna. W świątecznym nastroju dzieci z wielką uwagą oglądały film o narodzinach dzieciątka Jezus. Nad wszystkim czuwa wychowawczyni klasy pierwszej pani Dorota Majecka. Radosny nastrój naszych pierwszaków widać na zdjęciach w galerii :) Wesołych Świąt!

Spotkanie z Waldemarem Bartoszem

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Mija 36 lat, odkąd Wojciech Jaruzelski wygłosił przemówienie informujące o wprowadzeniu stanu wojennego. W związku z tymi wydarzeniami, dzisiaj  w naszej szkole gościliśmy Pana Waldemara Bartosza, przewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Na spotkaniu z młodzieżą wspominał stan wojenny, opowiadał o aresztowaniu kilkudziesięciu osób z naszego regionu, tłumaczył zjawiska i skutki stanu wojennego. Mówił o emigracji, o młodych wykształconych ludziach, którzy wyjechali z naszego kraju. Starał się przybliżyć młodzieży ten czas kiedy sam został internowany i aresztowany a potem działał w strukturach podziemnych. Młodzież słuchała z wielka uwagą, a nawet pojawiło się pytanie zwiazane z Lechem Wałęsą. Na zakończenie Pan Tomasz Kot i Pani Wicedyrektor Agnieszka Jakubas podziękowali za przyjęte zaproszenie.

Certyfikat ”Szkoły Uczącej Globalnie”

28.11.2017r . Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁY UCZĄCEJ GLOBALNIE.
Zarówno nauczyciele jak i uczniowie uczestniczyli m.in.:

- w prezentacji multimedialnej „Uczymy (się) razem dla świata”

- zajęciach warsztatowych z Edukacji globalnej

- projektach na temat: „Trudne warunki życia ludzi globalnego Południa”, „Wszystkie dzieci na świecie chcą się uczyć”

- konkursach plastycznych.

W dniach 18 – 26.11.2017r. społeczność szkolna  uczestniczyła  w Tygodniu Edukacji Globalnej. Dzięki projektowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie zdobyli wiedzę z zakresu edukacji dla świata oraz poznali zasady „fair trade”.

Informacja: pani Małgorzata Lech - Sajtyna

”Razem Bezpieczniej”

30 listopada kl. IV a  brała udział w podsumowaniu  rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Uczniowie przygotowali kilka piosenek związanych z tematem bezpieczeństwa i piękny baner reklamujacy naszą szkołę.

Na spotkanie do Centrum Kultury w Jędrzejowie przyjechał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji, generał Jarosław Szymczyk. Jak podkreślili najwazniejszym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Minister Mariusz Błaszczak wręczył także medal "Młody bohater".

Spotkanie z honorowym dawcą krwi

Spotkanie  z honorowym dawcą krwi

21.11 br.  odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas III z honorowym dawcą krwi panem Władysławem Zimnym z Sędziszowa. Zapoznał on wszystkich z ideą honorowego krwiodawstwa, jego zasadami, przeciwwskazaniami do oddawania krwi. Uczniowie otrzymali ulotki ze stosownymi informacjami na temat krwiodawstwa. Spotkanie w naszej szkole odbyło się z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi, przypadających na 22-26 listopada.

Opiekun SKPCK

Małgorzata Rokicka

Pozycji 18, jesteś na stronie 2/3 | « Poprzednia Następna »