Narodowe Czytanie 2023

W piątek, 8 września w czytelni Biblioteki Miejsko-Gminnej w Jędrzejowie odbyła się kolejna 12 edycja akcji Narodowe Czytanie, mającej na celu promowanie książki i czytelnictwa, a także przede wszystkim naszej literatury narodowej.

W tym roku młodzież i zebrani goście, pan burmistrz Marcin Piszczek, pani sekretarz gminy Renata Kawiorska, radni, dyrektorzy instytucji oświatowych oraz grono seniorów czytali obszerne fragmenty lektury Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem". To najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem. Czytając ją spotykamy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wsłuchujemy się w ich rozmowy o Polsce, ale też w  codzienne pogawędki „przy polskim stole”. Odkrywamy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypominamy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci.

Naszą szkołę w gronie słuchaczy reprezentowali uczniowie z klasy VII a, a fragmenty lektury czytały uczennice Wiktoria Adamiec, Antonina Sabat, Sara Jeżewska i Zuzanna Wojcieszyńska.

Dziękujemy Dyrekcji Biblioteki Miejsko-Gminnej, pani Beacie Satro za zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym.

Rozpoczęcie roku szkolnego 20023/2024- organizacja

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Witaj szkoto! Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/24 dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, odbędzie się 1 września 2023 piątek) godzinie 9:00 w salach lekcyjnych. Dla uczniów klas I-VIII uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/24 odbędzie się 4 wrzeÅnia 2023 poniedziałek godzinie 9:00. Klasa I na holu dolnym, natomiast klasy II-VIII w swoich salach lekcyjnych. Dla dzieci z okazji nowego roku szkolnego zostanie odprawiona Msza ŚwiÄ™ta godzinie 8:00 w Kościele Swiętej Trójcy w Jędrzejowie.”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Klasa 2. Klasa Ip.s.28 wychowawca Pani Izabela Szewczak 3. KlasaIVc Klasa wychowawca Pan Włodzimierz Pietralik p.s 23 wychowawca Pan Mikołaj Pełka KlasaVa- Klasa 5. Klasa Vb- Ip.s. 20 wychowawca Pani Beata Pełka 6. Klasa VIa Ip.s. 19 wychowawca Pani Renata Równicka Klasa Ip.s 24 wychowawca Pani Anna Jakubas 8. Klasa VIIa- Ip.s. 26 wychowawca Pani Ewa Sutkowska- Woźniak p.s. 9. Klasa VIIb- wychowawca Pani Jolanta Skrobich wychowawca Pani Małgorzata Lech-Sajtyna”

Listy dzieci do klasy pierwszej

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Klasa wychowawca Justyna Kalwarska rok szkolny2023/2024 szkolny 2023/2024 Budzińska Alicja 2. Fatyga Aleksander 3. Fendrych Alicja 4. Frankiewicz Kamila Gołąb Natalia 6. Jędrasik Aleksander 7. Kaleta Hana 8. Kamińska Aleksandra 9. Lato Igor 10. Maciąg Aleksander 11. Mróz Magdalena 12. Pak Anastazja 13. Sipa Amelia 14. Smerkowska Lena 15. Stępień Bartłomiej 16. Stępień Maja 17. Witasik Tymon 18. Znojek Izabela”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Listy dzieci do oddziałów przedszkolnych

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/24

Miło nam poinformować, że uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/24 dla dzieci z przedszkoli odbędzie się 1 września o godz. 9.00, zaś dla wszystkich pozostałych uczniów w poniedziałek, 4 września również o godz.9.00.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Szczęśliwej drogi już czas” - takie motto przyświecało uroczystemu pożegnaniu Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Życzymy im powodzenia na kolejnym etapie życia. A wszystkim uczniom naszej szkoły bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pozycji 236, jesteś na stronie 2/40 | « Poprzednia Następna »