Aktualności  »  Sprawy szkolne

Festyn rodzinny

Dziękujemy wszystkim, którzy piątkowe popołudnie spędzili na festynie rodzinnym zorganizowanym przez naszą szkołę. 

Były pokazy artystyczne, rozgrywki sportowe, stoiska z różnymi smakołykami. Oprócz tego mozna było zrobić sobie tatuaż, pomalować buzie, sprawdzić co znajduje się w wozie strażackim,  poznać policyjnego psa. Na wszystkich czekało wiele słodkości - wielkim powodzeniem cieszyła się wata cukrowa. Można było także zjeść smaczną kiełbaskę z grilla i pyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów. 

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, bez których nie udałoby się nam zorganizować tak miłego i rodzinnego popołudnia na terenie naszej szkoły.

Festyn

:)

Dzień Dziecka kl. IV a

Dzień Dziecka w kl. IV a

Klasa IV a z okazji Dnia Dziecka wzięła udział w wycieczce do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Uczniowie zwiedzili muzeum, a następnie uczestniczyli w warsztatach teatralnych Apteki Wyobraźni w tzw. Manufakturze Słodyczy. Każde z uczestniczących w wycieczce dzieci otrzymało ręcznie wykonanego z karmelu lizaka. Wielu zakupiło w Manufakturze cukierki i lizaki z karmelu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Największą atrakcją dla uczniów IV a był przejazd do Kielc i powrót do Jędrzejowa pociągiem linii regionalnej PKP. Niektórzy jechali pociągiem pierwszy raz w życiu.

Przekazała: p. Anna Skorupka

Z wizytą u Koziołka Matołka

Z wizytą u Koziołka Matołka

28 maja dzieci z klasy 1 a wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki. Na miejscu powitał ich gospodarz - Koziołek Matołek.
Dzieci miały okazję obejrzeć w kinie „Szkatułka” animowany film o przygodach  Koziołka Matołka, odbyły niezwykle fascynującą podróż po Krainie Soria Moria, obejrzały spektakl kukiełkowy w Małym Teatrze.  Zwiedziły również niezwykły ogród, gdzie odszukiwały różne bajkowe postaci i odczytywały zamieszczone obok nich tabliczki z morałami. Dzieci mogły tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to niezapomniana podróż do krainy dziecięcych marzeń i snów, jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury i zdobywania wiedzy poprzez zabawę. Pierwszaki wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone. Pobyt w bajkowym świecie pozostanie w pamięci dzieci jako niepowtarzalna podróż przez bajki, opowieści, legendy z całego świata.

Przekazała: p. Dorota Majecka

3 Maja

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i z udziałem imponującej liczby jędrzejowian odbyły się dzisiaj uroczystości z okazji Święta Konstytucji. Rozpoczęły się one Mszą Św. w kościele Trójcy Św. koncelebrowaną przez biskupa Mariana Florczyka. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Jędrzejowski Chór Miejski oraz delegacje z instytucji, organizacji społeczno - politycznych, kombatanckich, młodzież szkolna i zaproszeni goście. Po mszy wszyscy przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie gospodarz uroczystości, burmistrz Marcin Piszczek wygłosił okolicznościowe przemówienie. Głos zabrała także posłanka na Sejm RP Anna Krupka. Po złożeniu wiązanek kwiatów prowadzący uroczystości Bernard Suchmiel zaprosił wszystkich uczestników na wojskową grochówkę. 
Dzisiaj o 15:00 nad zalewem rozpocznie się druga, mniej oficjalna część uroczystości - Majówka Rodzinna, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!

Źródło:  Miasto Jędrzejów  

Dzień Otwarty

24 marca w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach  między 10:00 a 13:00. Zaplanowano szereg ciekawych występów, poczęstunek, gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. 

Nasi uczniowie zamienili się w przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości, wręczając im na powitanie informatory szkolne, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci. Zdjęcia

Pozycji 23, jesteś na stronie 1/4 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie