Aktualności  »  Sprawy szkolne

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci,  a 22 stycznia Dzień Dziadka.
Z tej okazji, już wczoraj uczniowie z klasy 3a, a dziś z klasy 2a i 2b zaprosili swe babcie i dziadków na uroczystą akademię. Dzieci przygotowały program artystyczny i drobne upominki. Była radość, wesołe, wspólne chwile, ale były też łzy wzruszenia.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, RADOSNYCH CHWIL W ŻYCIU ORAZ POCIECHY Z WNUKÓW.

Żywa lekcja historii

22 stycznia 1863 r. na ziemi jędrzejowskiej rozpoczęły się działania zbrojne w ramach powstania styczniowego. 21 stycznia mija 156. rocznica jego wybuchu. Dla uczczenia tych tragicznych wydarzeń i upamiętnienia poległych powstańców uczniowie klas 6a i 6b w ramach szkolnego Wolontariatu w poniedziałek 20 stycznia odwiedzili Cmentarz Św. Trójcy w Jędrzejowie, gdzie znajdują się mogiły poległych żołnierzy z 1863 r. Historię tych bolesnych wydarzeń przybliżył uczniom pan Marek Godlewski. Dzieci oddały hołd i zapaliły symboliczne znicze pamięci. To była dla nich żywa lekcja historii.

Wyniki konkursu ”Nie dla smogu”

Szkolne Koło Ligiii Ochrony Przyrody rozstrzygnęło ogłoszony w grudniu konkurs pod hasłem "Nie dla smogu". Spośród kilunastu prac, które wpłynęło za najciekawsze wybrano i przyznano kolejne miejsca następującym uczniom:

I miejsce - Krzysztof Suszalski kl. II b

II miejsce - Lena Sito kl. II b

III miejsce - Kalina Chrzanowska kl. II b

III miejsce - Wiktor Engler kl. II b

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Pragniemy również przekazać, iż praca Krzysia Suszalskiego została wysłana na Konkurs pod nazwą "Szkoła Kontra Smog" organizowany przez Spólkę Librus  z siedzibą w Katowicach.

I miejsce - Krzysztof Suszalski

IImiejsce-LenaSitoIIImiejsce - Kalina Chrzanowska

III miejsce - Wiktor Engler

Nasi Wolontariusze na rzecz WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. po raz kolejny zagrała WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Nasza szkoła już wcześniej, bo w piątek 10 stycznia przyłączyła się do tego przedsięwzięcia kwestując w szkole na rzecz WOŚP. W ramach kwesty szkolnej przeprowadzonej wśród rodziców, podczas Jasełek, oraz uczniów zebrano kwotę 858,04 zł. Grupa 22 wolontariuszy z naszej szkoły w niedzielę już od wczesnych godzin rannych kwestowała na terenie całego miasta, zbierając pieniądze na szczytny cel dziecięcej medycyny zabiegowej.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom ! ! ❤❤❤

Szkolenie Wolontariuszy WOŚP

8 stycznia br. 22 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu WOŚP, które odbyło się w Centrum Kultury w Jędrzejowie.
Wolontariusze pozyskali informacje na temat bezpieczeństwa oraz zasad kwestowania podczas 28 FINAŁU WOŚP.

Statuetka w Plebiscycie Szkoła Roku

W plebiscycie zajęliśmy zaszczytne II miejsce wśród szkół województwa świętorzyskiego.