Spotkanie z Waldemarem Bartoszem

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Mija 36 lat, odkąd Wojciech Jaruzelski wygłosił przemówienie informujące o wprowadzeniu stanu wojennego. W związku z tymi wydarzeniami, dzisiaj  w naszej szkole gościliśmy Pana Waldemara Bartosza, przewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Na spotkaniu z młodzieżą wspominał stan wojenny, opowiadał o aresztowaniu kilkudziesięciu osób z naszego regionu, tłumaczył zjawiska i skutki stanu wojennego. Mówił o emigracji, o młodych wykształconych ludziach, którzy wyjechali z naszego kraju. Starał się przybliżyć młodzieży ten czas kiedy sam został internowany i aresztowany a potem działał w strukturach podziemnych. Młodzież słuchała z wielka uwagą, a nawet pojawiło się pytanie zwiazane z Lechem Wałęsą. Na zakończenie Pan Tomasz Kot i Pani Wicedyrektor Agnieszka Jakubas podziękowali za przyjęte zaproszenie.