Aktualności  »  Akademie i Apele

„Przyszła wiosna, a z nią pora wielkanocna”

„Przyszła wiosna, a z nią pora wielkanocna” - pod takim tytułem w dniu 23 marca uczniowie klasy 1 A pod opieką Pani Doroty Majeckiej i Pani Małgorzaty Sędek przygotowali Apel wiosenno - wielkanocny dla dzieci z Przedszkola nr 3
w Jędrzejowie.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie po raz kolejny udowodnili, że mają wiele talentów. Na scenie królowała Pani Wiosna w towarzystwie biedroneczki, pszczółki, kwiatów, motylków, wiewióreczek, kurczaczków, zajączków, pisanek i małego baranka. Mali aktorzy śpiewali piosenki i recytowali wiersze, dziewczęta zatańczyły „Walc kwiatów” do muzyki Piotra Czajkowskiego, a całości dopełniły bajeczne kostiumy oraz piękna dekoracja. Wiele radości sprawiły przedszkolakom prezenty od wielkanocnego zajączka.

W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych,  przedstawienie zostało zaprezentowane również rodzicom pierwszaków.

Uczniowie bardzo radośnie i kolorowo powitali wiosnę, jak również wprowadzili wspaniały przedświąteczny klimat. Zdjęcia

Informacja: Pani Dorota Majecka