Aktualności  »  Biblioteka

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

W czwartek , 10 maja w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie odbyło się spotkanie z panią Joanną Jagiełło, autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży, m. in.: „Kawy z kardamonem”, „Czekolady z chili” oraz „Pamiętnika Czachy”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie.  Młodzież dowiedziała się, jak powstaje książka i poznała tajniki warsztatu pisarskiego. Uczniowie chętnie zabierali głos. Szczególnie interesowało ich, skąd u pisarki pomysł na tworzenie powieści dla młodzieży. Ponadto pytania dotyczyły źródeł inspiracji. Autorka czytała również fragmenty swoich utworów, których bohaterami są dzieci i nastolatki. Zapoczątkowało to dyskusję na temat problemów, z którymi na co dzień boryka się młody, dorastający człowiek. Na zakończenie chętne osoby mogły nabyć najpopularniejsze książki Joanny Jagiełło wraz z jej autografem. Książki cieszyły się taką popularnością, że ich zabrakło.

Przekazała: