Z wizytą u Koziołka Matołka

28 maja dzieci z klasy 1 a wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki. Na miejscu powitał ich gospodarz - Koziołek Matołek.
Dzieci miały okazję obejrzeć w kinie „Szkatułka” animowany film o przygodach  Koziołka Matołka, odbyły niezwykle fascynującą podróż po Krainie Soria Moria, obejrzały spektakl kukiełkowy w Małym Teatrze.  Zwiedziły również niezwykły ogród, gdzie odszukiwały różne bajkowe postaci i odczytywały zamieszczone obok nich tabliczki z morałami. Dzieci mogły tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to niezapomniana podróż do krainy dziecięcych marzeń i snów, jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury i zdobywania wiedzy poprzez zabawę. Pierwszaki wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone. Pobyt w bajkowym świecie pozostanie w pamięci dzieci jako niepowtarzalna podróż przez bajki, opowieści, legendy z całego świata.

Przekazała: p. Dorota Majecka