Aktualności  »  Konkursy

”Niepodległa, niepokorna”

7 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa, niepokorna..." zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego oraz biblioteki szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy l-lll, klasy Vll-Vlll i lll klasy gimnazjum. 28 uczestników recytowało wiersze wybitnych polskich poetów. Jury w składzie: pani Ewa Fortunka kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Jędrzejowie, pani Grażyna Ślusarek redaktor naczelna Gazety Jędrzejowskiej, pan Marcin Piszczek burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów, pan Maciej Przypkowski wieloletni dyrektor Muzeum Zegarów Słonecznych, pani Marta Zarzycka dyrektor SP nr 5 i pani Agnieszka Jakubas wicedyrektor SP nr 5 przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas l-lll
I miejsce- Eryk Nemś kl.1a
II miejsce -Bartłomiej Pasteczka kl.1b i
Antonina Sabat kl. 2a
III miejsce -Kot Alicja kl.1b

w kategorii klas IV-VI
I miejsce -Jakub Wendelski kl.6a
II miejsce -Zofia Lipińska kl.5a
III miejsce -Martyna Ptak kl.6a

w kategorii klas VII-VIII I III Gimnazjum
I miejsce -Nina Krzysztofik kl.3b
II miejsce -Aleksandra Wydrych kl.8a
III miejsce Karol Belicki kl.3b

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami. Nina Krzysztofik i Jakub Wendelski będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Strofy dla Niepodległej" ,który odbędzie się 21 listopada w SP w Podchojnach.

Wielkie brawa dla zwycięzców i gratulacje dla wszystkich uczestników!