Oficjalne obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Msza Św. w intencji ojczyzny koncelebrowana między innymi przez ks. biskupa Mariana Florczyka rozpoczęła uroczystości oficjalne z okazji Święta Niepodległości. Ich główna część miała miejsce pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Udział w uroczystościach zorganizowanych przez jędrzejowskie Starostwo Powiatowe wzięło bardzo wiele pocztów sztandarowych, władze miejskie z burmistrzem Marcinem Piszczkiem i przewodniczącą rady miejskiej Marią Barańską, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, instytucji, policji, straży pożarnych, szkół oraz bardzo wielu mieszkańców Jędrzejowa. Okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta Edmund Kaczmarek. Złożone zostały wiązanki kwiatów. Uroczystości prowadził Bernard Suchmiel. Po części oficjalnej odbył się pokaz walk w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Warki, pokaz sprzętu gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej. Wszyscy chętni mogli skosztować wojskowej grochówki.

Informacja: Miasto Jędrzejów