Działania Szkolnego Koła PCK i SK „Wiewiórka”

Do programu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem” przystąpiły klasy I a i VI a. Zajęcia były podzielone na dwie grupy wiekowe: klasy I – III, IV – VI. W kl. VI a przeprowadzono lekcję na temat „Dbaj o zęby”. Zorganizowano również konkurs na hasło zachęcające do mycia zębów, w którym I miejsce zajęła Aleksandra Pawłowska kl. VI a, II miejsce zajął Piotr Więckowski kl. VI a, III miejsce Wiktoria Walczyńska kl. VI a.

Przeprowadzono również dwa konkursy plastyczne: „Szczoteczka do zębów XXI wieku”.

I miejsce – Wiktoria Walczyńska kl. VI a

II miejsce – Kacper Konieczny kl. VI a

III miejsce – Piotr Wiechowski kl. VI a

„Gabinet dentystyczny XXI wieku”

I miejsce – Alicja Wtorek kl. VI a

II miejsce – Oliwia Magiera kl. VI a

III miejsce – Paulina Szwedo kl. VI a

Również klasy I a i I b brały udział w programie „Dziel się uśmiechem”. Na zajęciach przeprowadzonych przez opiekuna Szkolnego Klubu „Wiewiórka” panią Klaudię Sabat uczniowie dowiedzieli się z czego składa się i jak zbudowana jest jama ustna, jak nazywają się poszczególne zęby, oraz jak o nie dbać. Uczniowie samodzielnie wykonywali ćwiczenia polegające na podpisywaniu i kolorowaniu poszczególnych części jamy ustnej oraz wykonywaniu ćwiczeń, które pokarmy należy spożywać, aby mieć zdrowe zęby.