Aktualności  »  Dla rodziców

Gość w przedszkolu

Nadszedł czas wiosny, wiec przyroda budzi się do życia. Budzą się też pszczoły, które zawsze były ważną i nieodłączną częścią ekosystemu, a obecnie ich życie jest zagrożone przez postępującą cywilizację. W związku z tym w naszym przedszkolu gościliśmy prezesa Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jędrzejowie pana Janusza Stanika. Dzieciaczki wysłuchały prelekcji o życiu pszczół, obejrzały różne przedmioty potrzebne do „produkcji” miodu, oraz degustowały miód. Po prelekcji dzieci robiły świeczki z wosku pszczelego, który otrzymaliśmy od zaproszonego gościa. Na koniec zajęcia malowały wesołą pszczółkę, utrwalając wiedzę o jej barwach.  Na spotkanie z panem pszczelarzem zaprosiliśmy również uczniów z klasy I a.