Wycieczka do lasu

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni pani Doroty Majeckiej oraz pani Ewy Jóźwik wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa Jędrzejów. Najpierw odbyło się spotkanie z panem leśniczym, który przybliżył dzieciom szereg informacji na temat lasu. Opowiadał między innymi o jego budowie, poszczególnych gatunkach drzew i zwierząt zamieszkujących las oraz o tym jak należy zachowywać się w lesie. W leśniczówce dzieci mogły zobaczyć całą galerię zwierząt, ptaków i owadów występujących w naszych lasach. Po krótkiej prelekcji pana leśniczego dzieci udały się na spacer po lesie, a następnie rozpaliły ognisko, przy którym piekły kiełbaski. Lekcja przyrody w lesie trwała do południa po czym wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechniętymi buziami.