Spotkanie z panem Taduszem Walnikiem

Europejskie Dni Dziedzictwa

12 września uczniowie klasy V a naszej szkoły udali się na spotkanie z pasjonatem, kolekcjonerem i miłośnikiem historii i przyrody, panem leśniczym Tadeuszem Walnikiem, wieloletnim pracownikiem Nadleśnictwa Jędrzejów, obecnie na emeryturze. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w naszym regionie. Pan leśniczy pokazał dzieciom mnóstwo zgromadzonych przez siebie eksponatów będących świadectwem minionych dziejów w stylowo urządzonym przez siebie domu. Ogromne zaciekawienie dzieci wzbudził również ciekawie urządzony ogród z mnóstwem roślin i ziół ozdobiony  figurkami różnych zwierząt i ciekawie wkomponowanymi kamieniami. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali panu leśniczemu za przekazanie olbrzymiej ilości informacji i ciekawostek o historii miasta i regionu, z którymi z pewnością zetknęli się po raz pierwszy. Spotkanie zrobiło spore wrażenie. Organizatorem spotkania była Pedagogiczna Biblioteka w Jędrzejowie, a ściślej pani Maria Markiewicz.