Aktualności  »  Dla rodziców

Noc Bibliotek

W dniu 4 października, uczniowie klasy II B pod opieką pani wychowawczyni Małgorzaty Sędek i bibliotekarki Ewy Jóźwik wzięli udział w imprezie czytelniczej Noc Bibliotek, która odbyła się pod hasłem Znajdźmy Wspólny Język w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Na wstępie dzieci wzięły udział w zabawie wprowadzającej Mam serduszko i nazywam się…. Następnie pani kierownik biblioteki Jadwiga Sosnowska opowiedziała dzieciom, czym charakteryzuje się książka z gatunku kryminału, prezentując przy tym różne tytuły Agaty Christi, Artura Conan Doyla, a także książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”. Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak detektyw, przestępstwo, świadkowie zdarzenia, motyw, podejrzani, alibi, miejsce zbrodni, odciski palców. Następnie uczniowie z naszego Wolontariatu przeczytali dzieciom fragmenty kryminału Joanny Jagiełło pt. „Różowe babeczki”. Dzieciom czytali Natalia Grad, Wiktoria Krzysztofik, Mikołaj Prusiewicz i Wiktor Skorupka. Następnym elementem wspólnej zabawy były poszukiwania ukrytych babeczek – naklejek w różnych miejscach biblioteki. Dzieci, które znalazły ich najwięcej otrzymały upominek w postaci zielonego długopisu. Pani prowadząca spotkanie poczęstowała dzieci słodkimi babeczkami, a następnie zachęciła ich do wykonania ilustracji na temat tekstu wysłuchanej książeczki. Wszystkie dzieci rysowały ciasteczka – babeczki. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze zakładki do książek promujące czytelnictwo w ramach Nocy Bibliotek, a wolontariusze pamiątkowe dyplomy. Została także przygotowana wystawka z pracami naszych uczniów.