Spotkanie z artystą malarzem

9 grudnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe prowadzone przez pana Zbigniewa Kasprzaka, znanego jędrzejowskiego artystę malarza. Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej Jadwigi Sosnowskiej. W zajęciach plastycznych uczestniczyli uczniowie klasy V A pod opieką pani Izabeli Szewczak i Ewy Jóźwik. W trakcie spotkania pan Kasprzak opowiadał o swojej pasji do malowania, która wypełnia prawie każdą chwilę jego życia. Pokazywał i omawiał liczne swoje prace, przedstawiające różne zabytkowe miejsca, będące świadectwem licznych podróży po Europie. Malarz starał się wprowadzić uczniów w świat sztuki malarskiej, tak aby nauczyć, jak w prosty i naturalny sposób malować i tworzyć piękne dzieła sztuki. Każdy z uczniów miał możliwość narysowania swojego obrazu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawce w Bibliotece Pedagogicznej oraz w szkole SP 5 na tablicy biblioteki szkolnej.