Aktualności  »  Dla rodziców

Szkolne Jasełka

Dzieci, aniołki i diabełki – czyli szkolne Jasełka, skrzydełka z tektury i pór, szaty z prześcieradła, do tego migoczące różki diabełków, postać Józefa i Maryji i małe zawiniątko w pieluszce, a także Trzej królowie. Bez tych elementów trudno wyobrazić sobie szkolne Jasełka.

W dniu 19 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczyste Jasełka, przygotowane przez panie: Jolantę Skrobich, Izabelę Szewczak, Małgorzatę Sędek i Klaudię Sabat. Wystąpiło w nich  kilkudziesięciu uczniów z różnych klas. Wiodącym tematem była oczywiście historia Narodzenia Pańskiego opowiedziana ustami małych aktorów, którzy wcielili się w charakterystyczne postacie biblijne. Całość  przeplatana była dźwiękami kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Wszędzie słychać było życzliwe rozmowy, śmiechy i życzenia. Zapanowała prawdziwa magia Świąt.