17 września 1939 r. - Pamiętamy

W dniu 17 września br. miało miejsce wyjście uczniów klasy VII a na Cmentarz Św. Trójcy, związane z z bardzo ważnym w historii naszego kraju wydarzeniem, napaścią Związku Radzieckiego na Polskę. W spotkaniu uczestniczył pan Marek Godlewski pracownik Straży Miejskiej, miłośnik i pasjonat historii, który pokrótce przedstawił przyczyny i okoliczności agresji na nasz kraj. Zwrócił uwagę na znaczenie pokoju i bezpieczeństwa w życiu każdego narodu. Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców porządkowali mogiłę powstańców styczniowych, która już od wielu lat jest pod opieką naszej szkoły. Wyjście to stało się znakomitą okazją do zdobycia wielu cennych informacji i wysłuchania opowieści pana Marka na temat spoczywających w mogile powstańców z 1863 r.