Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas. Uczniowie naszej szkoły zakończyli rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem i przemówieniem pani dyrektor Marty Zarzyckiej oraz hymnem państwowym. Następnie najlepszym uczniom i absolwentom naszej szkoły zostały wręczone świadectwa z paskiem, dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej, krótkim programem artystycznym zostali pożegnani uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!

Festyn rodzinny

Dziękujemy wszystkim, którzy piątkowe popołudnie spędzili na festynie rodzinnym zorganizowanym przez naszą szkołę.

Były pokazy artystyczne, rozgrywki sportowe, stoiska z różnymi smakołykami. Oprócz tego mozna było zrobić sobie tatuaż, pomalować buzie, sprawdzić co znajduje się w wozie strażackim,  poznać policyjnego psa. Na wszystkich czekało wiele słodkości - wielkim powodzeniem cieszyła się wata cukrowa. Można było także zjeść smaczną kiełbaskę z grilla i pyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, bez których nie udałoby się nam zorganizować tak miłego i rodzinnego popołudnia na terenie naszej szkoły.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zatytułowanym ,,Ja Europejczyk” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jędrzejowie.

W konkursie przeprowadzonym przy użyciu platformy E – Learningowej Moodle mogły brać udział drużyny ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: 1. Łochowski Marcin – jako kapitan, 2. Adamus Jakub oraz 3. Sęk Radosław - zwyciężyła zajmując I miejsce.

Festyn

:)

konkurs ”Eko - Planeta”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. W kategorii praca indywidualna wyróżnienie otrzymali: Michał Wtorek  z kl. VII a, Iga Witkowska z kl. VII a, Agnieszka Blicharska z kl. II a, Julia Chrzanowska z kl. III b, Julia Jarosińska z kl. III b. W kategorii test ekologiczny najwyższy wynik, a tym samym wyróżnienie uzyskała Maria Salwa z kl. II a.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”, który odbył się 23 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi. W kategorii wiekowej - szkoła podstawowa najwyższy wynik – 24. miejsce w kraju uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VII a, w kategorii wiekowej -  gimnazjum najwyższy wynik  - 36. miejsce w kraju uzyskała Klaudia Ciosk z kl. III d. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy udziału i uzyskanych wysokich miejsc.

Szkoła nasza po raz kolejny zorganizowała akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zebrano dużą ilość karmy dla psów, akcesoria w postaci smyczy, zabawek, koców i innej zużytej odzieży. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i dar serca.

Przekazała: p. Anna Olszewska

Dzień Dziecka kl. IV a

Dzień Dziecka w kl. IV a

Klasa IV a z okazji Dnia Dziecka wzięła udział w wycieczce do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Uczniowie zwiedzili muzeum, a następnie uczestniczyli w warsztatach teatralnych Apteki Wyobraźni w tzw. Manufakturze Słodyczy. Każde z uczestniczących w wycieczce dzieci otrzymało ręcznie wykonanego z karmelu lizaka. Wielu zakupiło w Manufakturze cukierki i lizaki z karmelu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Największą atrakcją dla uczniów IV a był przejazd do Kielc i powrót do Jędrzejowa pociągiem linii regionalnej PKP. Niektórzy jechali pociągiem pierwszy raz w życiu.

Przekazała: p. Anna Skorupka