Preorientacja zawodowa u przedszkolaków

W ramach preorientacji zawodowej dzieciaki z oddziału przedszkolnego odwiedzili sklep spożywczy, gdzie obserwowali pracę sprzedawcy.

Dzień Edukacji Narodowej

„ Bo nauczyciel jest kapitanem co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Takie hasło przyświecało tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która w naszej szkole odbyła się 15 października. Uroczystość została przygotowana przez panie: Dorotę Majecką i Izabelę Szewczak, program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas II i IV. Złożyły się na niego wiersze i piosenki z dedykacją dla nauczycieli z naszej szkoły. Zwieńczeniem akademii była piosenka „Życzenia dla nauczyciela” w wykonaniu Antosi Sabat. Przy chóralnym „100 lat” wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi zostały wręczone kwiaty.

Ślubowanie pierwszych klas

5 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych  i pasowanie ich na ucznia. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Marta Zarzycka.  Jednak, aby to mogło mieć miejsce, pierwszoklasiści musieli zdać egzamin. Składał się on z kilku zadań m.in. zasady grzecznościowe, przygotowanie do zajęć, znajomość  obowiązków dyżurnego,  posiadane umiejętności – m.in. liczenie do 10. Wszystkie zadania kandydaci na uczniów zdali wyśmienicie za co otrzymali pamiątkowe medale. Ostatnim punktem, przed złożeniem przysięgi uczniowskiej, było wypicie napoju, który daje mądrość i odwagę. Nie było to łatwe – pierwszoklasiści jednak  doskonale sobie z tym poradzili, a należy nadmienić, że był to sok z cytryn z odrobiną miodu. Z pewnością w całym etapie kształcenia będą mieli bardzo wiele okazji, by udowodnić, że nie brakuje im odwagi wspartej mądrością. Część egzaminacyjna wraz z częścią artystyczną była prowadzona przez Julię Szyrmer kl.8a i Adriana Kot kl.8b, wspierali ich uczniowie klasy 6a Alicja Wtorek, Igor Jarosz, Aleksandra Pawłowska oraz z kl.1a Antosia Sabat i z kl.5a Zofia Lipińska. Nad całością czuwały wychowawczynie pierwszoklasistów – p. Małgorzata Sędek i p. Klaudia Sabat. W tych radosnych chwilach, choć stresem przeplecionych, najmłodszym uczniom szkoły towarzyszyli licznie przybyli najbliżsi: babcie, dziadkowie i rodzice. Były też upominki z okazji tego pierwszego najważniejszego dnia w szkole – pani dyrektor wręczyła pierwszy szkolny dokument legitymacje szkolne, p. Dorota Majecka, jako opiekun SKO, książeczki, by mądrze gospodarowali tzw. kieszonkowymi, rodzice  z klasy 1a swym dzieciom ofiarowali Słowniki ortograficzne, rodzice klasy 1b imienne kubki z hasłem „Jestem już uczennicą / uczniem”, natomiast przedstawiciele SU po złożeniu pierwszoklasistom życzeń, wręczyli im rożki obfitości. Podczas tej samej uroczystość do grona społeczności SP nr 5 zostali także przyjęte dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczyście ubrani byli przez panią dyrektor pasowani, a z rąk swej pani, Doroty Czajor, otrzymały dyplomy, rodzice natomiast obdarzyli ich słodyczami. DROGIE PRZEDSZKOLAKI I DROGIE PIERWSZAKI - ŻYCZYMY WAM SAMYCH RADOSNYCH CHWIL W SZKOLE.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 5 października odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Tego zaszczytnego aktu dokonała Pani dyrektor Marta Zarzycka.

Wielkie święto czytania

Dziś ( 1.10.2018 r.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie odbyło się wielkie ŚWIĘTO CZYTANIA. Uczniowie klas pierwszych i drugich oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyli w apelu z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.

29 września we wszystkich szkołach i  przedszkolach obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Impreza odbywała się pod hasłem: „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”, gdyż szkoła przystąpiła do akcji „Biedronki” – Gang Słodziaków. Uczniowie klasy drugiej oraz dwie uczennice z klasy pierwszej głośno czytali swoim koleżankom i kolegom wybrane fragmenty opowiadania o przygodach lisa Lucka, jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa, rysia Rysia i zajęczycy Zuzi - bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Ogromne zainteresowanie wzbudziły  potyczki ortograficzne ze Słodziakami, oparte na wyżej wymienionej książce. Była też wspólna zabawa przy piosence „Chodź, poznaj Gang Słodziaków”, podczas której dzieci mogły zaprezentować przebrania odnoszące się do książkowych bohaterów. Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas apelu była prezentacja maskotek zaprojektowanych
i wykonanych przez klasy:1a,1b i 2a. Klasa 1a wykonała myszkę Agatę, klasa 1b – muchę Henrykę, a klasa 2a żabę Żanetę.  W nagrodę każda klasa otrzymała dyplom oraz jedną z maskotek przysłanych przez Biedronkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki,
a przedszkolaki certyfikaty uczestnictwa w imprezie. Całości dopełniała piękna dekoracja oraz galeria prac plastycznych dzieci. Apel przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Klaudia Sabat, Małgorzata Sędek
i Dorota Majecka.

Ogólnopolskie czytanie

1 października przedszkolaki zostali zaproszeni na ogólnopolskie czytanie, które zostało przygotowane przez klasy Ia Ib i IIa.

Uczniowie klasy IIa czytali książeczkę "Gang słodziaków". Za udział w uroczystości przedszkolaki otrzymały certyfikaty.

Pozycji 85, jesteś na stronie 2/15 | « Poprzednia Następna »