Nowy Rok

.

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwy, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
Jasełka przygotowywane przez uczniów klas trzecich pod opieką wychowawców oraz Pani Katechetki.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa
Oglądaj zdjęcia na szkolnym Fb
Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie

Zdjęcia szkoły z drona

11 listopada

Uczniowie naszej szkoły świętowali dziś 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji przygotowano koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod hasłem „ Dla Niepodległej”. W aranżacjach zaprezentowanych przez artystów z klas: Va, Vb, VIIa oraz VIIb znalazły się zarówno te dobrze znane tradycyjne pieśni legionowe jak i współczesne utwory patriotyczne. Uczniowie klasy IV c wystąpili w okolicznościowych utworach poetyckich. Nie mogło również zabraknąć wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Odświętne stroje uczniów, barwy narodowe i podniosła atmosfera podkreślały wagę dzisiejszego spotkania, które przypominało o dorobku minionych pokoleń, o miłości i przywiązaniu do własnej Ojczyzny.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Marta Zarzycka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Po życzeniach odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 2a oraz 2b.
Po części artystycznej odbyło się wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły.
W bieżącym roku szkolnym nagrodę otrzymali nauczyciele:
1. Bartłomiej Bartosz
2. Dorota Majecka
3. Tomasz Moskal
4. Anna Gwiazda-Kocełak
5. Tomasz Kot
6. Renata Równicka
7. Anna Olszewska
8. Izabela Szczerba
9. Jolanta Skrobich
10. Włodzimierz Pietralik,
oraz pracownicy administracji i obsługi:
1. Monika Bekier
2. Agnieszka Gwiazda
3. Monika Łoboda
4. Mirosława Jach
5. Grażyna Klamka
6. Renata Morąg
7. Janusz Polak
8. Aneta Nowak
9. Agata Śladkowska
10. Wioletta Kowalczyk.
Wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły składamy serdeczne gratulacje! Wszystkim życzymy zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz dużo radości każdego dnia!
Oglądaj zdjęcia z uroczystości na szkolnej stronie Fb

Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie

Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu sprzętu zakupionego z programu #labolatoriaprzyszlosci

Ślubowanie klas pierwszych

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie jest uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych

11 października w murach naszej szkoły zabrzmiały doniosłe słowa ślubowania pierwszoklasistów. Ważnym momentem tego niezwykłego wydarzenia był akt Pasowania na ucznia. Przy udziale Pani Dyrektor, rodziców i dziadków uczniowie klasy 1a,1b oraz 1c zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom wielu sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

Pozycji 436, jesteś na stronie 2/73 | « Poprzednia Następna »