Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

13 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zatytułowanym ,,Ja Europejczyk” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jędrzejowie.

W konkursie przeprowadzonym przy użyciu platformy E – Learningowej Moodle mogły brać udział drużyny ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

Nasza drużyna w składzie: 1. Łochowski Marcin – jako kapitan, 2. Adamus Jakub oraz 3. Sęk Radosław - zwyciężyła zajmując I miejsce.

Festyn

:)

konkurs ”Eko - Planeta”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. W kategorii praca indywidualna wyróżnienie otrzymali: Michał Wtorek  z kl. VII a, Iga Witkowska z kl. VII a, Agnieszka Blicharska z kl. II a, Julia Chrzanowska z kl. III b, Julia Jarosińska z kl. III b. W kategorii test ekologiczny najwyższy wynik, a tym samym wyróżnienie uzyskała Maria Salwa z kl. II a.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”, który odbył się 23 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi. W kategorii wiekowej - szkoła podstawowa najwyższy wynik – 24. miejsce w kraju uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VII a, w kategorii wiekowej -  gimnazjum najwyższy wynik  - 36. miejsce w kraju uzyskała Klaudia Ciosk z kl. III d. Wszystkim  uczestnikom gratulujemy udziału i uzyskanych wysokich miejsc.

Szkoła nasza po raz kolejny zorganizowała akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zebrano dużą ilość karmy dla psów, akcesoria w postaci smyczy, zabawek, koców i innej zużytej odzieży. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i dar serca.

Przekazała: p. Anna Olszewska

Dzień Dziecka kl. IV a

Dzień Dziecka w kl. IV a

Klasa IV a z okazji Dnia Dziecka wzięła udział w wycieczce do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Uczniowie zwiedzili muzeum, a następnie uczestniczyli w warsztatach teatralnych Apteki Wyobraźni w tzw. Manufakturze Słodyczy. Każde z uczestniczących w wycieczce dzieci otrzymało ręcznie wykonanego z karmelu lizaka. Wielu zakupiło w Manufakturze cukierki i lizaki z karmelu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Największą atrakcją dla uczniów IV a był przejazd do Kielc i powrót do Jędrzejowa pociągiem linii regionalnej PKP. Niektórzy jechali pociągiem pierwszy raz w życiu.

Przekazała: p. Anna Skorupka

Zawody sportowe

Dnia 06. 06. 2018 roku w Kielcach odbyły sie zawody lekkoatletyczne z okazji Jubileuszu 20 - lecia Województwa Świetokrzyskiego.

I miejsce zajęła Kamila Równicka z klasy 7 b

II miejsce Katarzyna Kisiel z klasy 2 e

XIII miejsce Nela Wąsik z klasy 7 a

Gratulacje!!!

Z wizytą u Koziołka Matołka

28 maja dzieci z klasy 1 a wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki. Na miejscu powitał ich gospodarz - Koziołek Matołek.
Dzieci miały okazję obejrzeć w kinie „Szkatułka” animowany film o przygodach  Koziołka Matołka, odbyły niezwykle fascynującą podróż po Krainie Soria Moria, obejrzały spektakl kukiełkowy w Małym Teatrze.  Zwiedziły również niezwykły ogród, gdzie odszukiwały różne bajkowe postaci i odczytywały zamieszczone obok nich tabliczki z morałami. Dzieci mogły tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to niezapomniana podróż do krainy dziecięcych marzeń i snów, jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury i zdobywania wiedzy poprzez zabawę. Pierwszaki wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone. Pobyt w bajkowym świecie pozostanie w pamięci dzieci jako niepowtarzalna podróż przez bajki, opowieści, legendy z całego świata.

Przekazała: p. Dorota Majecka

Pozycji 70, jesteś na stronie 2/12 | « Poprzednia Następna »