Zawody sportowe

Dnia 06. 06. 2018 roku w Kielcach odbyły sie zawody lekkoatletyczne z okazji Jubileuszu 20 - lecia Województwa Świetokrzyskiego.

I miejsce zajęła Kamila Równicka z klasy 7 b

II miejsce Katarzyna Kisiel z klasy 2 e

XIII miejsce Nela Wąsik z klasy 7 a

Gratulacje!!!

Z wizytą u Koziołka Matołka

28 maja dzieci z klasy 1 a wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki. Na miejscu powitał ich gospodarz - Koziołek Matołek.
Dzieci miały okazję obejrzeć w kinie „Szkatułka” animowany film o przygodach  Koziołka Matołka, odbyły niezwykle fascynującą podróż po Krainie Soria Moria, obejrzały spektakl kukiełkowy w Małym Teatrze.  Zwiedziły również niezwykły ogród, gdzie odszukiwały różne bajkowe postaci i odczytywały zamieszczone obok nich tabliczki z morałami. Dzieci mogły tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to niezapomniana podróż do krainy dziecięcych marzeń i snów, jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury i zdobywania wiedzy poprzez zabawę. Pierwszaki wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone. Pobyt w bajkowym świecie pozostanie w pamięci dzieci jako niepowtarzalna podróż przez bajki, opowieści, legendy z całego świata.

Przekazała: p. Dorota Majecka

Dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla Niepodległej

W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nauczyciele plastyki i historii zorganizowali konkurs na plakat „ Dla Niepodległej’’. Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wykonali prawie 100 plakatów. Pomimo ograniczonej kolorystyki, uczniowie wykazali się w swoich pracach dużą pomysłowością w wykorzystaniu symboliki narodowej. Najlepsze prace zostały wysoko ocenione przez nauczycieli plastyki, a prawie wszystkie są eksponowane na korytarzach szkolnych w SP 5.

„Wspaniałych rodziców mam!”

„Wspaniałych rodziców mam!” to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Matki i Ojca.

Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Uczniowie klasy pierwszej, czwartej, piątej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie połączyli te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Z tej okazji 25 maja zorganizowaliśmy Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Naszych Rodziców.

W godzinach przedpołudniowych odbyła się akademia dla uczniów naszej szkoły, a po południu zaproszone mamy i tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanym przez nich pod kierunkiem nauczycieli montażu słowno-muzycznym.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom przygotowanych przez uczniów życzeń i upominków. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich rodziców na słodki poczęstunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni
 i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony.

Program przygotowały: Dorota Majecka, Dorota Czajor, Małgorzata Sędek.

Wyniki II etapu IX Konkursu

Dzień Europy - konkurs

Z okazji Dnia Europy, który miał miejsce 9 maja, Szkolny Klub Europejczyka zorganizował quiz dla swoich członków o tematyce europejskiej.

Jego zwycięzcy to:

I – Kamila Orlińska z kl. III A

II - Jakub Adamus z kl .III C oraz Roksana Radosz z kl. III A

III – Marcin Łochowski z kl. III A

Przekazał: Klub Europejczyka

Pozycji 66, jesteś na stronie 2/11 | « Poprzednia Następna »