Fotorelacja z obchodów ”Uczniowie dla Niepodległej”

Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "Uczniowie dla Niepodległej". Przemarsz uczniów naszej szkoły pod CK, tam wysłuchanie pieśni patriotycznych a o godz. 11.11 moment kulminacyjny, kiedy wszyscy zebrani uczniowie, nauczyciele odśpiewali hymn Rzeczpospolitej Polskiej.

”Niepodległa, niepokorna”

7 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa, niepokorna..." zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego oraz biblioteki szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy l-lll, klasy Vll-Vlll i lll klasy gimnazjum. 28 uczestników recytowało wiersze wybitnych polskich poetów. Jury w składzie: pani Ewa Fortunka kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Jędrzejowie, pani Grażyna Ślusarek redaktor naczelna Gazety Jędrzejowskiej, pan Marcin Piszczek burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów, pan Maciej Przypkowski wieloletni dyrektor Muzeum Zegarów Słonecznych, pani Marta Zarzycka dyrektor SP nr 5 i pani Agnieszka Jakubas wicedyrektor SP nr 5 przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas l-lll
I miejsce- Eryk Nemś kl.1a
II miejsce -Bartłomiej Pasteczka kl.1b i
Antonina Sabat kl. 2a
III miejsce -Kot Alicja kl.1b

w kategorii klas IV-VI
I miejsce -Jakub Wendelski kl.6a
II miejsce -Zofia Lipińska kl.5a
III miejsce -Martyna Ptak kl.6a

w kategorii klas VII-VIII I III Gimnazjum
I miejsce -Nina Krzysztofik kl.3b
II miejsce -Aleksandra Wydrych kl.8a
III miejsce Karol Belicki kl.3b

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami. Nina Krzysztofik i Jakub Wendelski będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Strofy dla Niepodległej" ,który odbędzie się 21 listopada w SP w Podchojnach.

Wielkie brawa dla zwycięzców i gratulacje dla wszystkich uczestników!

Jędrzejów dla Niepodległej

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Zakochaj się w Polsce - Jędrzejów

W Święto Niepodległości, wyjątkowo, o godzinie 7.30, zabierzemy Was do Jędrzejowa

Jędrzejów i okolice zaskakują mnogością zabytków z niemal każdej epoki historycznej

W południowej części województwa świętokrzyskiego znajduje się miasto związane ze średniowiecznym kronikarzem, renesansowym człowiekiem sukcesu oraz dziewiętnastowiecznym kolekcjonerem.

Początki Jędrzejowa, dawnej Andreovii sięgają wieku dwunastego, kiedy z Szampanii we Francji przybili tu cystersi.
W Jędrzejowie znajduje się też słynne Muzeum Przypkowskich - to dziś największa w Polsce i trzecia na świecie kolekcja zegarów !
Muzeum to również świetnie zachowany obraz mieszczańskiego domu sprzed stu lat. W latach 1914-1915 bywał tu Józef Piłsudski.
Położone nieopodal Jędrzejowa Nagłowice to miejsce związane z Mikołajem Rejem.
Zaledwie kilka kilometrów dalej leży Oksa – obecnie wieś, a niegdyś miasto założone przez Reja, wzorowane na Krakowie, z rozległym rynkiem i zaplanowaną odważnie siecią ulic.
W okolicach Jędrzejowa warto też zobaczyć kościół Świętego Szczepana Diakona w Mnichowie - jedyny w Europie drewniany kościół o wystroju rokokowym.

Zakochaj się w Polsce TVPMiasto Jędrzejów
Jedynka, TVP1 - oficjalna strona
niedziela, 11 listopada

Pola Nadziei

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie przystąpili do kolejnej edycji akcji Pola Nadziei.

Program został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care
w Wielkiej Brytanii. Jego ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie.
Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym
z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji “Pól Nadziei”. Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “Pola nadziei”. 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja MCCC.
              Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.

24.10. 2018 r. wolontariusze naszej szkoły wraz z panią Ewą Wojciechowicz, koordynatorem akcji pola Nadziei i jednocześnie pracownikiem Hospicjum w Miechowie posadzili sadzonki żonkili na szkolnym poletku. Wiosną uczniowie SP NR 5 wezmą udział w kweście na rzecz ww Hospicjum. Pomagajmy!

Preorientacja zawodowa u przedszkolaków

W ramach preorientacji zawodowej dzieciaki z oddziału przedszkolnego odwiedzili sklep spożywczy, gdzie obserwowali pracę sprzedawcy.

Pozycji 96, jesteś na stronie 3/16 | « Poprzednia Następna »