Dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa Nr 5 dla Niepodległej

W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nauczyciele plastyki i historii zorganizowali konkurs na plakat „ Dla Niepodległej’’. Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wykonali prawie 100 plakatów. Pomimo ograniczonej kolorystyki, uczniowie wykazali się w swoich pracach dużą pomysłowością w wykorzystaniu symboliki narodowej. Najlepsze prace zostały wysoko ocenione przez nauczycieli plastyki, a prawie wszystkie są eksponowane na korytarzach szkolnych w SP 5.

„Wspaniałych rodziców mam!”

„Wspaniałych rodziców mam!” to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Matki i Ojca.

Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Uczniowie klasy pierwszej, czwartej, piątej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie połączyli te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Z tej okazji 25 maja zorganizowaliśmy Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Naszych Rodziców.

W godzinach przedpołudniowych odbyła się akademia dla uczniów naszej szkoły, a po południu zaproszone mamy i tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanym przez nich pod kierunkiem nauczycieli montażu słowno-muzycznym.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom przygotowanych przez uczniów życzeń i upominków. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich rodziców na słodki poczęstunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni
 i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony.

Program przygotowały: Dorota Majecka, Dorota Czajor, Małgorzata Sędek.

Wyniki II etapu IX Konkursu

Dzień Europy - konkurs

Z okazji Dnia Europy, który miał miejsce 9 maja, Szkolny Klub Europejczyka zorganizował quiz dla swoich członków o tematyce europejskiej.

Jego zwycięzcy to:

I – Kamila Orlińska z kl. III A

II - Jakub Adamus z kl .III C oraz Roksana Radosz z kl. III A

III – Marcin Łochowski z kl. III A

Przekazał: Klub Europejczyka

Tydzień języków obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

( dla uczniów gimnazjum)

21.05 - 25. 05 2018

- 21. 05 ( poniedziałek, 7 godzina lekcyjna) – Konkurs gramatyczny

dla klas II ( p. A Jakubas)

- 22. 05 ( wtorek, 1 godzina lekcyjna) Konkurs tłumaczeniowy

dla klas III ( p. M Kot)

- 23. 05 ( środa, 3 godzina lekcyjna) –  Konkurs czytanie

ze zrozumieniem dla klas II i III ( p. A Dorobczyńska)

- 25. 05 ( piątek, 5 godzina lekcyjna)  – Konkurs „ Jaka to melodia”-

znajomość piosenek brytyjskich i amerykańskich

dla klas II i III ( p. I Sobczyk)

Język niemiecki

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o krajach DACHL

dla klas II ( p. E Woźniak)

Język rosyjski

- Konkurs na portfolio: „ Ja, mój dom, rodzina i przyjaciele”.

dla klas III ( p. E Woźniak)

- Prezentacja multimedialna o Rosji dla klas II ( p. E Woźniak)

ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW PROSIMY O ZAPISY

DO NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

W czwartek , 10 maja w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie odbyło się spotkanie z panią Joanną Jagiełło, autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży, m. in.: „Kawy z kardamonem”, „Czekolady z chili” oraz „Pamiętnika Czachy”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie.  Młodzież dowiedziała się, jak powstaje książka i poznała tajniki warsztatu pisarskiego. Uczniowie chętnie zabierali głos. Szczególnie interesowało ich, skąd u pisarki pomysł na tworzenie powieści dla młodzieży. Ponadto pytania dotyczyły źródeł inspiracji. Autorka czytała również fragmenty swoich utworów, których bohaterami są dzieci i nastolatki. Zapoczątkowało to dyskusję na temat problemów, z którymi na co dzień boryka się młody, dorastający człowiek. Na zakończenie chętne osoby mogły nabyć najpopularniejsze książki Joanny Jagiełło wraz z jej autografem. Książki cieszyły się taką popularnością, że ich zabrakło.

Przekazała:

Pozycji 70, jesteś na stronie 3/12 | « Poprzednia Następna »