Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

godz.  8:00 - Msza Święta w kościele Świętej Trójcy

godz. 9:00 - Rozdanie świadectw klas I-VII w salach lekcyjnych przez wychowawców klas.

godz. 10:00 - Uroczyste pożegnanie klasy VIII. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Harmonogram - przedszkola

Przedszkole - dyżury

Samoobrona

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Święto Ziemi to coroczne święto obchodzone 22 kwietnia na całym świecie, które ma na celu promowanie ochrony środowiska i podkreślenie roli Ziemi w naszym życiu. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona jako reakcja na zanieczyszczenie powietrza i wody, wraz z innymi problemami ekologicznymi, które zagrażały środowisku naturalnemu. Od tego czasu Święto Ziemi stało się coraz bardziej popularne i obchodzone jest przez miliony ludzi na całym świecie. Obchody skupiają się na edukacji ekologicznej, sprzątaniu środowiska oraz promowaniu działań na rzecz ochrony Ziemi. W ramach obchodów organizowane są liczne wydarzenia, takie jak marsze, konferencje, festiwale i akcje sprzątania, aby zwiększyć świadomość ekologiczną i zainspirować ludzi do działania na rzecz ochrony środowiska. W związku z tym, w naszej szkole, uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą, posadzili w szkolnym ogródku krzew ozdobny, bylinę lub drzewko. W piątek wszyscy uczniowie, chcąc zaznaczyć, jak ważny jest dla nich los planety, ubrali się w kolorach Ziemi. Nauczyciele klas I – III przeprowadzili pokaz mody ekologicznej. Ponadto zorganizowano konkurs plastyczny polegający na wykonaniu przedmiotu użytkowego z surowców wtórnych. Prace były bardzo pomysłowe, dające inspirację innym, jak można wykonać użyteczną rzecz, wykorzystując przedmioty już zużyte. W konkursie tym I miejsce zajęli: Vanessa Bierońska z kl. IVa, Joanna Felis z kl. IVa, Anna Felis z kl. IVa, II miejsce: Klara Lendlewicz z kl. IIb, Adam Berny z kl. IIb, Szymon Barczyński z kl. Ia, III miejsce: Józef Ordutowski z kl. IIb, Maja Biała z kl. Va. Oliwia Bartosz z kl. IVa i Alicja Drej z kl. IVa otrzymały nagrodę wyróżnienia. Zwycięzcą i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

Sadzenie juki przez klasę III A

Konstytucja 3 maja

28 kwietnia, w przededniu 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęta się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dzieci z Oddziału „0”, zaprezentowały się w układzie choreograficznym z flagami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie z klas: IV b, VI a, VI b oraz VIII a, którzy w pięknych strofach oraz pieśniach i piosenkach patriotycznych przybliżyli historię Świąt Majowych, a w szczególności znaczenie i okoliczności uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Więcej zdjęć na szkolnej stronie FB

Pozycji 436, jesteś na stronie 4/73 | « Poprzednia Następna »