Zabierz książkę do domu !

Akcja bookcrossingu dotarła do Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie

Bookcrossing, czyli uwalnianie, krążenie książek,
to idea nieodpłatnego przekazywania ich innym osobom.
Polega na zostawianiu książek w miejscach publicznych: parku, pociągu lub w miejscu specjalnie oznaczonym –
na stoliku bookcrossingowym.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, biblioteka szkolna zachęca
do wzięcia ze sobą wybranych przez Was książek, przeczytania i przekazania ich dalej.

Serdecznie zapraszamy.

Wieczór Walentynkowy

21 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się koncert walentynkowy dla rodziców  oraz zaproszonych gości pod tytułem MIŁOŚCI ZACZAROWANY ŚWIAT .Uroczystość otworzya pani dyrektor Marta Zarzycka, która powitała przybyłych gości. Za sprawą artystów

przenieśliśmy się do czasów, gdy o miłości śpiewali tacy artyści jak Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Aleksander Żabczyński oraz wielka gwiazda polskiej estrady Mieczysław Folgg. Chór szkolny i soliści, na tle romantycznej dekoracji, prezentowali piosenki sprzed lat przeplatane fragmentami poezji i prozy o miłości. Mogliśmy usłyszeć  m.in. piosenki : „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Każdemu wolno kochać”, „Na pierwszy znak”, „ taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Kunsztu koncertowi dodawały fragmenty filmów starego kina. Duże wrażenie zrobiły stroje artystów oraz nauczycieli  ubranych w stroje w stylu retro. Na zakończenie wieczoru wspólnie odśpiewano piosenkę finałową pt. „Złoty pierścionek”.

Koncert przygotowali uczniowie z klas V-VIII pod kierunkiem nauczycieli Beaty Gładysz, Jolanty Skrobich, Izabeli Szewczak, Ewy Małeckiej-Jóźwik, Małgorzaty Sędek i Elizy Ziębińskiej. Nagłośnieniem koncertu zajął się pan Janusz Polak.

Zapoznaj się - Klauzula informacyjna

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci,  a 22 stycznia Dzień Dziadka.
Z tej okazji, już wczoraj uczniowie z klasy 3a, a dziś z klasy 2a i 2b zaprosili swe babcie i dziadków na uroczystą akademię. Dzieci przygotowały program artystyczny i drobne upominki. Była radość, wesołe, wspólne chwile, ale były też łzy wzruszenia.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, RADOSNYCH CHWIL W ŻYCIU ORAZ POCIECHY Z WNUKÓW.

Żywa lekcja historii

22 stycznia 1863 r. na ziemi jędrzejowskiej rozpoczęły się działania zbrojne w ramach powstania styczniowego. 21 stycznia mija 156. rocznica jego wybuchu. Dla uczczenia tych tragicznych wydarzeń i upamiętnienia poległych powstańców uczniowie klas 6a i 6b w ramach szkolnego Wolontariatu w poniedziałek 20 stycznia odwiedzili Cmentarz Św. Trójcy w Jędrzejowie, gdzie znajdują się mogiły poległych żołnierzy z 1863 r. Historię tych bolesnych wydarzeń przybliżył uczniom pan Marek Godlewski. Dzieci oddały hołd i zapaliły symboliczne znicze pamięci. To była dla nich żywa lekcja historii.

Wycieczka do Krakowa

Dnia 14 stycznia br. uczniowie klas: 5 a, 6a i 6 b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Dwanaście prac Heraklesa” w Teatrze Groteska. Dzieci zobaczyły również wystawę malarstwa w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Ostatnim punktem programu był spacer po Rynku krakowskim. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.