Aktualności  »  Ostatnio dodane

Spotkanie z wszystkimi rodzicami

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie informuje, że w dniu 20 maja 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas dotyczące bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły.

Prosimy o punktualne przybycie na spotkanie

Dyrekcja szkołyczytaj więcej

Uwaga Rodzice ! Trwają zapisy do szkoły

Pragniemy przypomnieć, że nadal trwają zapisy do oddziału przdszkolnego, klasy 0, oraz wszystkich klas szkoły podstawowej naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.

Sukcesy uczniów w Konkursie Ekoplaneta

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "EKO-Planeta". Gimnazjaliści i uczniowie Szkoy Podstawowej z klasy VIII uczestniczyli w dwóch kategoriach konkursu: test ekologiczny i praca indywidualna.
Wyróżnienia w kategorii praca indywidualna uzyskali: Michał Wtorek i Iga Witkowska z kl. VIII oraz Magdalena Michałkiewicz z kl III gimnazjum , natomiast w kategorii test ekologiczny bardzo dobry wynik i wyróżnienie uzyskał Dawid Krzysztofik z kl. VIII.
Wyróżnionym uczniom gratulujemy.
czytaj więcej

Konkurs Piosenki Dziecięcej z „Piaskiem”

W dniu 14 maja  uczennica klasy II SP nr 5 w Jędrzejowie Antonina Sabat wzięła udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Łysakowie, a odbywał się on Centrum Kultury w Jędrzejowie. W jury zasiadały wybitne osobistości świata sztuki, w tym znany piosenkarz Andrzej Piaseczny „Piasek”. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody i statuetki.


czytaj więcej

228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

W Szkole Podstawowej nr 5, w piątek 10 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Knstytucji 3 Maja. Scenariusz uroczystości pt. "Witaj majowa jutrzenko" opracowany przez panią Annę Skorupkę wystawili uczniowie z klasy Va, VII a i VIII a oraz uczniowie z klas gimnazjalnych. Część muzyczną, śpiew chóru i solistki Julii Szyrmer z kl. VIII a oraz taniec polonez (kl. Va) przygotowała pani Beata Gładysz. Natomiast pani Joanna Górska czuwała nad recytacją poezji w wykonaniu Julii Szyrmer i Aleksandry Wydrych z klasdy VIII a. Dekorację związaną z tematyką uroczystości opracowała i wykonała przy udziale uczennic z klasy III b gimnazjum pani Małgorzata Sędek.


czytaj więcej

IV Konkurs pisania piórem

 

Już po raz drugi Sara Jeżewska – uczennica klasy 2 A Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie 7 maja 2019 r.  uczestniczyła w finale IV Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania Piórem zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Potoku. W konkursie tym Sara miała za zadanie pięknie przepisać fragment wiersza Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” oraz wybrany fragment Pisma Świętego. Właśnie za ten pięknie przepisany tekst nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową.
Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu był wykład ojców cystersów Marka Żychowskiego i Jana Strumiłowskiego z Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Ojciec Marek w ciekawej formie opowiadał o pisaniu ksiąg w dawnych czasach, jak długo i w jaki sposób takie książki pisano – zwracając uwagę na fakt, że często pisano je całe życie i na stojąco. Zaprezentował on również zgromadzonym księgę, której okładki wykonano z deseczek, a zamknięcie z metalowej klamry. Natomiast ojciec Jan przybliżył dzieciom sztukę iluminacji, czyli ozdabiania ksiąg rysunkami. Opowiadał o barwnikach i sposobach ich nakładania. Zgromadzeni dowiedzieli się, że połączenie barwnika, jaja kurzego i wina powoduje, iż rysunki zachowują swoje barwy przez setki lat. Ojciec Jan Strumiłowski przybliżył też dzieciom sztukę malowania ikon. Objaśnił, że ikony ze względu na ich bogatą symbolikę można czytać. Było to  wyjątkowe doświadczenie.

czytaj więcej
Pozycji 109, jesteś na stronie 1/19 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie