Spotkanie z artystą malarzem

9 grudnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe prowadzone przez pana Zbigniewa Kasprzaka, znanego jędrzejowskiego artystę malarza. Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej Jadwigi Sosnowskiej. W zajęciach plastycznych uczestniczyli uczniowie klasy V A pod opieką pani Izabeli Szewczak i Ewy Jóźwik. W trakcie spotkania pan Kasprzak opowiadał o swojej pasji do malowania, która wypełnia prawie każdą chwilę jego życia. Pokazywał i omawiał liczne swoje prace, przedstawiające różne zabytkowe miejsca, będące świadectwem licznych podróży po Europie. Malarz starał się wprowadzić uczniów w świat sztuki malarskiej, tak aby nauczyć, jak w prosty i naturalny sposób malować i tworzyć piękne dzieła sztuki. Każdy z uczniów miał możliwość narysowania swojego obrazu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawce w Bibliotece Pedagogicznej oraz w szkole SP 5 na tablicy biblioteki szkolnej.

Podsumowanie akcji Wolontariatu

Wolontariat  działający w naszej szkole w dniach 5 i 6 grudnia dokonał podsumowania akcji charytatywnych, w których uczestniczyli uczniowie wszystkich oddziałów. W czwartek przekazano do Fundacji Błękitny Promyk Nadziei przybory szkolne ( kredki, ołówki, długopisy, zeszyty, kolorowanki, bloki rysunkowe oraz kilka pluszowych maskotek. Wszystkie dary trafią do chorych dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Zbiórka organizowana była w ramach akcji „ Zostań Świętym Mikołajem z Miśkiem Zdziśkiem”.

Natomiast 6 grudnia Wolontariat zakończył akcję pod hasłem „IX Bożonarodzeniowa paczka dla bohatera”. Zebrano dużą ilość artykułów spożywczych, chemicznych oraz słodyczy, które przed świętami trafią do kombatantów m.in. II wojny światowej i podziemia niepodległościowego.

Gorąco dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do tych akcji.

Pamiętajmy – dobro wraca! ❤❤❤️

Dzień Świętego Mikołaja

W naszej szkole wszyscy ubrani byli na Mikołajkowo!

Tydzień Języków Obcych

Ostatni tydzień listopada był w naszej szkole bardzo kolorowy i międzynarodowy, a to za sprawą różnych konkursów przygotowanych dla uczniów klas 1-3 z okazji Tygodnia Języków Obcych. Każdej klasie przydzielono państwo, a zadaniem uczniów było przygotowanie się do konkursów na najlepiej udekorowaną klasę, na najbardziej oryginalny strój danego kraju, na najciekawiej wykonaną flagę przydzielonego państwa .

Dzieci prześcigały się także w dodatkowych pomysłach, śpiewały piosenki  w języku obcym lub konsumowały potrawę regionalną z danego kraju.

W piątek podczas przerw międzylekcyjnych można było posłuchać muzyki różnych narodów.

Rodzice również włączyli się do zabawy i napisali wiele słów w różnych językach na tablicy pt. "Wasi rodzice też znają języki obce ".

Podsumowaniem całego tygodnia była tablica ukazująca korzyści, jakie płyną ze znajomości języków obcych.

Nad całością czuwały panie Anna Jakubas, Marzena Kot i Ewa Woźniak.

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i obchodzone corocznie 5 grudnia. W naszej szkole, z inicjatywy szkolnego Wolontariatu, uczniowie wszystkich klas wraz z oddziałami przedszkolnymi wykonali papierowe łańcuchy opatrzone własnymi imionami , które zostały połączone w SZKOLNY ŁAŃCUCH DOBRYCH SERC ❤️❤️❤️. Nasi uczniowie oraz rodzice zawsze angażują się we wszystkie akcje charytatywne mające na celu pomoc potrzebującym ludziom, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wolontariat szkolny gorąco dziękuje wszystkim Wolontariuszom i zachęca do udziału w kolejnych projektach.

Wizyta Miśka Zdziśka

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza na zaproszenie szkolnego Wolontariatu w naszej szkole gościł Misiek Zdzisiek - maskotka Fundacji Błękitny Promyk Nadziei. Pluszak odwiedził oddziały przedszkolne, oddział "0" oraz ucznów klas I - III wzbudzając wiele radości i szczęścia. Na pamiątkę spotkania wykonano zdjęcia.

Dziękujemy i życzymy na kolejne takie wizyty.