Aktualności  »

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski  Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września we wszystkich krajach europejskich. Ustanowiony został wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 roku. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków i różnorodność kulturową Europy. Jest również doskonałą okazją by zachęcić ludzi w różnym wieku do nauki języków obcych. Każdego roku w przygotowanie tego święta zaangażowanych jest wiele instytucji. Również uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Szkolny Klub Europejczyka zaprosił przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej – Europe Direct w Kielcach Pana Pawła Wysockiego, który przygotował dla nas prelekcję na temat różnorodności języków i kultur w Europie. Następnie przeprowadził test wiedzy o Unii Europejskiej, w którym udział wzięły trzy drużyny z naszej szkoły z następujących klas gimnazjalnych:

2a - Anastazja Lewicka, Kinga Prusicka, Cezary Jaros i Radosław Cichoń

3a – Marcin Łochowski, Paweł Marcinkowski, Łukasz Marek i Paulina Pola

3b – Zuzanna Woźniak, Natalia Popczyk, Radosław Sęk i Krystian Kwas

W rywalizacji drużynowej zwyciężyli uczniowie klasy 3a. Wszyscy wykazali się wysokim poziomem wiedzy o tematyce europejskiej i w nagrodę otrzymali atrakcyjne upominki przygotowane przez przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej – Europe Direct w Kielcach.

Przekazała: pani Magdalena Osińska