Podsumowanie XXVII Tygodnia Kultury Języka

W dniach 11-15.03.2019 r. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie przystąpiła do 27. Tygodnia Kultury Języka, któremu przyświecało hasło "Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu".

Nauczyciele j. polskiego oraz biblioteki przedstawili ofertę różnorodnych form mających na celu promocję języka polskiego.
Przygotowano dekorację holu oraz korytarza szkolnego, która wprowadziła uczniów w świat ortografii.
Dzieci z klas I-II przystąpiły do  konkursu plastycznego pt. Ortografia w obrazkach, natomiast uczniowie pozostałych klas SP oraz gimnazjaliści wykonali plakaty na temat "Mój język świadczy o mnie – wypowiadamy wojnę wulgaryzmom".
Tradycyjnie już uczennice najstarszych klas  wzięły udział w cyklicznej akcji Piątka – Przedszkolakom. W bajkowych przebraniach czytały fragmenty znanych i lubianych baśni dzieciom w oddziale przedszkolnym w SP nr 5 oraz w Przedszkolach nr 1, 2 oraz 3.
W ramach TKJ odbyły się również konkursy tematyczne np. literacki pod hasłem Wiem, bo czytałem, ortograficzny pt. Corrida, czyli walka z bykami oraz konkurs pięknego czytania pod nazwą Czytanie dodaje skrzydeł.
Dzieci z klasy drugiej oraz czwartej odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Jędrzejowie. Uczestniczyły w zabawach z przysłowiami na podstawie książki Grzegorza Kasdepke - Co to znaczy?.

27. Tydzień Kultury Języka – wyniki konkursów.
Wyniki konkursu plastycznego na plakat pt. "Ortografia w obrazkach oraz Mój język świadczy o mnie – wypowiadamy wojnę wulgaryzmom":
I miejsce - Klasy 1a,1b,2a
II miejsce - Klasa 3a gim.
III miejsce - Klasa 5a
Wyniki konkursu literackiego  pod hasłem "Wiem, bo czytałem":
I miejsce - Muter Alicja kl. 8a
II miejsce - Polczyk Patrycja kl.3b, Belicki Karol kl.3b
III miejsce - Skrzypiec Ewa kl.3b, Kowalczyk Weronika kl. 8a
Wyniki konkursu ortograficznego pt.  "Corrida, czyli walka z bykami":
I miejsce - Szwedo Paulina kl. 6a
II miejsce - Wtorek Alicja kl. 6a
III miejsce - Faryna Piotr kl.4a
Wyniki konkursu pięknego czytania pod hasłem "Czytanie dodaje skrzydeł":
I miejsce - Więckowska Aleksandra  kl.5a
II miejsce - Pawłowska Aleksandra  kl.6a