Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Eko-Planeta

Miło nam poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko-Planeta".

W kategorii "praca indywidualna" na temat "Świat owadów - piękny i nieznany" wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymała Natalia Piórkowska z kl.6a. Wyróżnienia otrzymały również: Wiktoria Adamiec z kl.3a, Sara Jeżewska z kl. 3a oraz Klaudia Kamińska z kl.6a.
W kategorii "test" najwyższy wynik uzyskała Klaudia Banaś z kl.8a.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

O Konkursie

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Ideą Konkursu jest:
      - upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
         - aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
         - poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.

Uczestnicy zarówno ze szkół podstawowych jak i średnich mogą wziąć udział w jednej z dwóch form konkursu:
         - teście konkursowym z zakresu przyrody, biologii oraz ochrony środowiska
         - konkursie prac indywidualnych