Aktualności  »  Biblioteka

Wyróżnienia w Konkursie Eko-Planeta

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym ,,Eko- Planeta”. Konkurs jest co roku organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej ,, Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej w Warszawie.

Ideą Konkursu jest:
- upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
- aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z dwóch form konkursu:
- teście konkursowym z zakresu przyrody, biologii oraz ochrony środowiska;
- konkursie prac indywidualnych

Miło nam poinformować, że w kategorii test bardzo dobry wynik osiągnął Kacper Makuła uczeń kl. IV B i Weronika Cichoń z kl. IV A

Zaś w kategorii praca indywidualna wyróżniony został Daniel Malicki uczeń klasy VI A.

Gratulujemy naszym uczniom osiągnięcia bardzo dobrych wyników w konkursie.