Aktualności  »  Biblioteka

5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Obchody Światowego Dnia Środowiska mają na celu pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zwrócenie uwagi na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie.
Tego dnia na całym świecie organizowane są imprezy promujące działania proekologiczne i zachęcające do aktywnego udziału w ochronie środowiska. Liczne festyny, pikniki i warsztaty mają na celu uwrażliwienie ludzi na sprawy związane z ekologią, segregacją odpadów oraz upowszechnienie czystych technologii, edukacji w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Obchodom Światowego Dnia Środowiska co roku przyświeca inne hasło będące odzwierciedleniem aktualnych problemów ekologicznych podnoszonych na arenie światowej i państwowej. Tegoroczne hasło to „Zielona gospodarka: czy w niej uczestniczysz?".
Szkolne Koło Ligii Ochrony przyrody z tej okazji zaprasza do zapoznania się z prezentacją omawiającą metody ochrony przyrody w Polsce.

Ochrona przyrody w Polsce

Zachęcamy również  do zapoznania się ze znanymi hasłami ekologicznymi:

1. Tyle zysku ile odzysku

2. Środowisko ponad wszystko

3. Świat zadymiony, ma same złe strony

4. Na ochronie środowiska, twoje zdrowie zyska

5. Niszczymy las, nie będzie nas

6. Okaż kulturę i chroń naturę

7. Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska

8. Ekologicznie znaczy logicznie

9. Czyste środowisko, najlepsze uzdrowisko

10. Przyroda jest wieczna, jeżeli jest bezpieczna