Aktualności  »  Biblioteka

Ach Kieleckie, jakie cudne...

W dniu 7.06. uczniowie klas 6a oraz 4a naszej szkoły wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie na Św. Krzyż. Drogą Królewską dotarli do  Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie zobaczyli kaplicę z relikwiarzem, pomnik nagrobny Oleśnickich, zabytkowe krużganki, wirydarz oraz dzwonnicę. W drodze do kolejnego punktu wycieczki, czyli Nowej Słupi,  uczniowie mieli okazję podziwiać piękno Puszczy Jodłowej oraz Gołoborza. Po krótkim odpoczynku i posiłku w postaci kiełbasek z ogniska uczniowie udali się do Wioski średniowiecznej, gdzie czekały na nich liczne atrakcje w postaci warsztatów: kowalskich, garncarskich, zielarskich i średniowiecznych kulinariów. Dzieci poznały również dawny warsztat szewski oraz rymarski. Dziewczynki wróciły do domów z własnoręcznie wykonanymi naczyniami z gliny.
Wycieczce towarzyszyły świetne humory oraz wspaniała pogoda.