Aktualności  »  Akademie i Apele

Jasełka 2022

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek. 20 grudnia 2022 r. uczniowie wystawili tradycyjne jasełka pt. „Bóg się rodzi”. W pięknych kostiumach oraz zimowej scenografii, ocieplonej światłem palących się świec, odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego, co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się świąt. W finale uczniowie najmłodszych klas wykonali poloneza do melodii tytułowej kolędy „Bóg się rodzi”.

fb Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie