Aktualności  »  Akademie i Apele

11 listopada

Uczniowie naszej szkoły świętowali dziś 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji przygotowano koncert pieśni i piosenek patriotycznych pod hasłem „ Dla Niepodległej”. W aranżacjach zaprezentowanych przez artystów z klas: Va, Vb, VIIa oraz VIIb znalazły się zarówno te dobrze znane tradycyjne pieśni legionowe jak i współczesne utwory patriotyczne. Uczniowie klasy IV c wystąpili w okolicznościowych utworach poetyckich. Nie mogło również zabraknąć wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Odświętne stroje uczniów, barwy narodowe i podniosła atmosfera podkreślały wagę dzisiejszego spotkania, które przypominało o dorobku minionych pokoleń, o miłości i przywiązaniu do własnej Ojczyzny.